Haas Stark Grillsenap, 200 g

Het krydda och grillsmak för dig som gillar starka smaker

33 kr

(165 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Vegansk
  • Med het chili
  • Förfinad med smakrik peperoni

Ofta köpt tillsammans med Zwergenwiese Gräslökskräm, Eko, 180 g

Haas Stark Grillsenap, 200 g 33 kr (165 kr / kg)
Zwergenwiese Gräslökskräm, Eko, 180 g 32 kr (178 kr / kg)
Totalpris: 65 kr
Beskrivning

Stark Grillsenap från Haas är ett utmärkt alternativ för dig som gillar hetta. Med riktig chili och peperoni bjuder den på en intensiv smakupplevelse och är en favorit bland alla som uppskattar stark mat.

Artikelnr.: EDH-10082412
Innehåll: 200 g
EAN: 90555404
Tillverkarnr.: 10082412
Varumärken: Haas
Typ av näring: Vegan, Vegetarisk
Spår av: M - Senap
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Ingredienser

AQUA, Senapsfrö, Weingeistessig, Zucker, Salt, Pepparrot, Aroma, Gewürze, Extrakt av kryddor

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 553 / 132 kj / kcal
Fett 5,4 g
  varav mättade fettsyror 0,3 g
Kolhydrater 13 g
  varav socker 9,3 g
Protein 4,7 g
Salt 2,7 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Ed. Haas Austria GmbH, Eduard-Haas-Straße 25, 4050, Traun, Österrike, www.weltvonhaas.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Haas Stark Grillsenap

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder