Haas Leberkäse-senap, 200 g

Smakrik Leberkäse-senap till smörgåsar och chark

33 kr

(165 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 g

Bara 4 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Vegansk
  • Behaglig kryddighet
  • Förfinad med saltgurka

Ofta köpt tillsammans med Zwergenwiese Gräslökskräm, Eko, 180 g

Haas Leberkäse-senap, 200 g 33 kr (165 kr / kg)
Zwergenwiese Gräslökskräm, Eko, 180 g 32 kr (178 kr / kg)
Totalpris: 65 kr
Beskrivning

Leberkäse-senap från Haas är ett självklart tillbehör till varje portion Leberkäse. Den smakrika recepturen bjuder på en behaglig kryddighet med en fin ton av saltgurka som ger den klassiska måltiden en unik och karakteristisk smak.

Artikelnr.: EDH-10002988
Innehåll: 200 g
EAN: 90555466
Tillverkarnr.: 10002988
Varumärken: Haas
Typ av näring: Vegan, Vegetarisk
Spår av: M - Senap
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Ingredienser

AQUA, Senapsfrö, Weingeistessig, Zucker, Salt, Gewürze

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 624 / 149 kj / kcal
Fett 6 g
  varav mättade fettsyror 0,3 g
Kolhydrater 16 g
  varav socker 12 g
Protein 5,2 g
Salt 0,81 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Ed. Haas Austria GmbH, Eduard-Haas-Straße 25, 4050, Traun, Österrike, www.weltvonhaas.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Haas Leberkäse-senap

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder