Haas Chili-Jalapeño Senap, 200 g

Het smak och krydda till grillfavoriter

33 kr

(165 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Vegansk
  • Perfekt bas till såser & dippar
  • Het smak till grillat

Ofta köpt tillsammans med Zwergenwiese Gräslökskräm, Eko, 180 g

Haas Chili-Jalapeño Senap, 200 g 33 kr (165 kr / kg)
Zwergenwiese Gräslökskräm, Eko, 180 g 32 kr (178 kr / kg)
Totalpris: 65 kr
Beskrivning

Chili-Jalapeño Senap från Haas ger en härligt het smak till köket. Den intensiva hettan gör den till ett perfekt tillbehör till alla typer av grillat. Den passar även utmärkt som smakrik bas i såser, dippar och kreativa marmelader.

Artikelnr.: EDH-10003020
Innehåll: 200 g
EAN: 90555152
Tillverkarnr.: 10003020
Varumärken: Haas
Typ av näring: Vegan, Vegetarisk
Spår av: M - Senap
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Ingredienser

AQUA, Senapsfrö, Weingeistessig, Zucker, Salt, Pepparrot, 1 % Jalapeno, Gewürze, Extrakt av kryddor

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 553 / 132 kj / kcal
Fett 5,4 g
  varav mättade fettsyror 0,3 g
Kolhydrater 13 g
  varav socker 9,3 g
Protein 4,7 g
Salt 3,1 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Ed. Haas Austria GmbH, Eduard-Haas-Straße 25, 4050, Traun, Österrike, www.weltvonhaas.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Haas Chili-Jalapeño Senap