FLYING GOOSE

Upptäck de kryddiga smakerna hos Flying Goose-såser

Filtrera och sortera

Priser Typ av näring
Filter

FLYING GOOSE: 23 artiklar

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Stark

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Stark, 455 ml

  • Extra stark med 61 % chili
  • Intensiv vitlökssmak
  • Mångsidig användning
68 kr (149 kr / l)

Leverans till 12. oktober

FLYING GOOSE Sriracha Mayoo-sås

FLYING GOOSE Sriracha Mayoo-​sås, 200 ml

  • 20 % chili
  • Sojaolja & vitlök
  • Med senap & vinägersmak
42 kr (210 kr / l)

Leverans till 12. oktober

FLYING GOOSE Söt Chilisås

FLYING GOOSE Söt Chilisås, 455 ml

  • Med 22 % chili
  • Praktisk & serveringsklar
  • Måste ha i varje kök
44 kr (97 kr / l)

Leverans till 12. oktober

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Vitlök

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Vitlök, 200 ml

  • 51 % chili
  • 22 % vitlök
  • En riktig klassiker
39 kr (195 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Chilisås Sriracha Blackout – Mycket Stark

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Blackout – Mycket Stark, 455 ml

  • 61 % gröna chilifrukter
  • Med hampaolja
  • Mångsidig användning
100 kr (220 kr / l)

Leverans till 12. oktober

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Kokosnöt

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Kokosnöt, 200 ml

  • Med 29 % chili
  • Med kokosmjölk
  • Exotisk twist
42 kr (210 kr / l)

Leverans till 12. oktober

FLYING GOOSE Hoi Sin-sås

FLYING GOOSE Hoi Sin-​sås, 455 ml

  • Innehåller gluten & soja
  • Vitlök, sesamolja & stjärnanis
  • Mångsidig användning
62 kr (136 kr / l)

Leverans till 12. oktober

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Mycket Stark

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Mycket Stark, 455 ml

  • Extremt stark med 70 % chili
  • Krämigt flytande konsistens
  • Intensiv chilismak
69 kr (152 kr / l)

Leverans till 12. oktober

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Svartpeppar

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Svartpeppar, 200 ml

  • Extra stark med 61 % chili
  • Kryddig arom
  • Perfekt för wok
42 kr (210 kr / l)

Leverans till 12. oktober

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Stark & Söt

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Stark & Söt, 200 ml

  • Medelstark med 45 % chili
  • Harmonisk balans
  • Perfekt för grillrätter
34 kr (170 kr / l)

Leverans till 12. oktober

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Grön Med Hampaolja

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Grön Med Hampaolja, 455 ml

  • 61 % gröna chilifrukter
  • Nötaktig smak
  • Mångsidig användning
77 kr (169 kr / l)

Leverans till 12. oktober

FLYING GOOSE Sriracha Spicy Mayoo-sås Chilisås

FLYING GOOSE Sriracha Spicy Mayoo-​sås Chilisås, 455 ml

  • Extra stark med 30 % chili
  • Sojaolja & vitlök
  • Perfekt för burgare & asiatisk mat
77 kr (169 kr / l)

Leverans till 12. oktober

FLYING GOOSE Sriracha Sweet Spicy Mayoo-sås Chilisås

FLYING GOOSE Sriracha Sweet Spicy Mayoo-​sås Chilisås, 455 ml

  • Med 15 % chili
  • Vitlök, senap & sojaolja
  • Majonnäs & eldig Sriracha
73 kr (160 kr / l)

Leverans till 12. oktober

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Kimchi

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Kimchi, 455 ml

  • 51 % chili
  • Aromatiska kryddor
  • Perfekt till marinader
77 kr (169 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Chilisås Sriracha Stark MSG-Fri Utan Glutamat

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Stark MSG-​Fri Utan Glutamat, 455 ml

  • Extra stark med 61 % chili
  • Krämigt flytande konsistens
  • Lätt att dosera
73 kr (160 kr / l)

Leverans till 12. oktober

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Koriander

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Koriander, 200 ml

  • Med 61 % chili
  • Smaksatt med korianderblad
  • Perfekt till asiatiska rätter
42 kr (210 kr / l)

Leverans till 12. oktober

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Black (Tamarind)

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Black (Tamarind), 455 ml

  • 35 % chili
  • Fruktigt & exotiskt i smaken
  • Mångsidig användning
77 kr (169 kr / l)

Leverans till 12. oktober

FLYING GOOSE Söt Chilisås För Kyckling

FLYING GOOSE Söt Chilisås För Kyckling, 725 ml

  • Med 22 % chili
  • Redo att användas
  • Balanserad smakkombination
54 kr (74 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Chilisås Sriracha Hot Chilli Sauce (Tikka)

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Hot Chilli Sauce (Tikka), 455 ml

  • 61 % chili
  • Med tikka-kryddor
  • För smakrika rätter
77 kr (169 kr / l)

Leverans till 12. oktober

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Citrongräs

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Citrongräs, 455 ml

  • Extra stark med 52 % chili
  • Friskt citrongräs
  • Aromatisk smakupplevelse
68 kr (149 kr / l)

Leverans till 12. oktober

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Mynta

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Mynta, 200 ml

  • Med 61 % chili
  • Fräsch twist
  • Perfekt till såser
42 kr (210 kr / l)

Leverans till 12. oktober

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Ingefära

FLYING GOOSE Chilisås Sriracha Ingefära, 455 ml

  • 55 % chili
  • För kreativa rätter
  • Med ingefära
68 kr (149 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Räfflade Chips Med Sriracha Chilismak Friterade I Solrosolja

FLYING GOOSE Räfflade Chips Med Sriracha Chilismak Friterade I Solrosolja, 100 g

  • Med eldig Sriracha-smak
  • Kryddig blandning
  • Perfekt som snacks
23 kr (230 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Flying Goose-såserna ger dig autentisk thailändsk smak direkt in i ditt kök. Vare sig det är sött, hett eller kryddigt - varje sås ger en intensiv smakupplevelse. Perfekt för matlagning, marinering eller dippning.