Alnatura Mandel-Honungsbar, Eko, 40 g
Perfekt för mellanmål
14 kr
(350 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
Alnatura
Mandel-Honungsbar, Eko
Perfekt för mellanmål
14 kr(350 kr / kg) -
Alnatura
Mandelsnitt, Eko
Delad i lagom stora bitar
26 kr(347 kr / kg) -
Alnatura
Fruktsalladsbar, Eko
Fruktig bar för mellanmål
14 kr(350 kr / kg) -
Alnatura
Bärfruktbar, Eko
Perfekt för resan
24 kr(320 kr / kg) -
Alnatura
Bananbar, Eko
Bar för bananälskare
14 kr(350 kr / kg) -
Alnatura
Granatäpple-Druva-Fruktbar, Eko
Perfekt för mellanmål
22 kr(293 kr / kg) -
Alnatura
Kokossnitt, Eko
Med mald Bourbonvanilj
22 kr(293 kr / kg) -
Alnatura
Mandel-Transbär-Fruktbar, Eko
Harmoniska lager mellan oblat
22 kr(293 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Mild sötma från honung
- Ekologisk kvalitet
- Perfekt att ta med
Beskrivning
Alnatura ekologisk mandel-honungsbar är ett utmärkt val för alla som gillar marsipan. Kombinationen av mandlar och honung ger en fin smakupplevelse. Den passar perfekt som mellanmål eller att ta med, eftersom oblatet runt om skyddar mot kladdiga fingrar.
| Artikelnr.: | MM-120419 |
|---|---|
| Innehåll: | 40 g |
| EAN: | 42096184 |
| Tillverkarnr.: | 120419 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Spår av: | H - Nötter |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1938 / 463 kj / kcal |
| Fett | 27 g |
| varav mättade fettsyror | 3,7 g |
| Kolhydrater | 39 g |
| varav socker | 36 g |
| Kostfiber | 5,8 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 0,13 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Mandel-Honungsbar, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering