Alnatura Mandelsnitt, Eko, 75 g

Delad i lagom stora bitar

27 kr

(360 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 75 g

I lager från 12. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans måndag, 19. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Fin bar
  • Ekologisk kvalitet
  • Perfekt att ta med

Ofta köpt tillsammans med BIO PRIMO Bio Energy Ball Mandel & Kokos, 30 g

Alnatura Mandelsnitt, Eko, 75 g 27 kr (360 kr / kg)
BIO PRIMO Bio Energy Ball Mandel & Kokos, 30 g 11 kr (367 kr / kg)
Totalpris: 38 kr
Beskrivning

Alnatura ekologisk mandelsnitt är perfekt för alla som gillar marsipan. Den höga andelen mandel ger en intensiv smak, medan honung bidrar med en behaglig sötma. Baren passar perfekt som mellanmål eller att ta med, eftersom oblatet runt om skyddar mot kladdiga fingrar.

Artikelnr.: MM-121886
Innehåll: 75 g
EAN: 42100454
Tillverkarnr.: 121886
Varumärken: Alnatura
Kvalitetsstämpel: Bio zertifiziert
Spår av: H - Nötter
Råd om lagring: Förvaras svalt och torrt
Ingredienser

43 % Mandeln[1], Rohrohrzucker[1], Honung[1], Oblaten[1] (Vetemjöl[1], Potatisstärkelse[1]), Invertzuckersirup[1]

  1. från ekologisk odling
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1897 / 453 kj / kcal
Fett 23 g
  varav mättade fettsyror 2,2 g
Kolhydrater 50 g
  varav socker 48 g
Kostfiber 5,3 g
Protein 8,9 g
Salt 0,03 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Mandelsnitt, Eko

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder