Alnatura Müslibar Lönnsirap-Dadel, Eko, 150 g
Helt utan choklad
22 kr
(147 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Havreflingor som bas
- Ekologisk kvalitet
- Vegansk
Beskrivning
Ekologiska müslibarer med lönnsirap och dadel har havreflingor som bas. Lönnsirap och fruktiga dadelbitar ger en behaglig sötma. En förpackning innehåller sex barer.
| Artikelnr.: | MM-144211 |
|---|---|
| Innehåll: | 150 g |
| EAN: | 4104420221833 |
| Tillverkarnr.: | 144211 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Spår av: | F - Sojabönor, G - Mjölk, H - Nötter |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1641 / 392 kj / kcal |
| Fett | 9,7 g |
| varav mättade fettsyror | 1 g |
| Kolhydrater | 69 g |
| varav socker | 23 g |
| Kostfiber | 3,1 g |
| Protein | 5,6 g |
| Salt | 0,32 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Müslibar Lönnsirap-Dadel, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering