Kastner - Fina Pepparkakor från Österrike

Kombination av traditionella recept och moderna bakverkskreationer

Filtrera och sortera

Priser
Filter

Kastner: 6 artiklar

Kastner Fin Pepparkaksblandning

Kastner Fin Pepparkaksblandning, 375 g

  • Stor variation
  • I återanvändbar förpackning
  • Med chokladöverdrag, chokladdoppad botten & dekoration
84 kr (224 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kastner Hjärtan, Kringlor & Stjärnor

Kastner Hjärtan, Kringlor & Stjärnor, 300 g

  • Särskilt mjuka
  • Utvalda ingredienser
  • Täckta med mörk choklad
56 kr (187 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kastner Honungspepparkakor

Kastner Honungspepparkakor, 300 g

  • Saftig konsistens
  • Fina kryddor
  • Med äkta honung
54 kr (180 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kastner Aprikospepparkakor

Kastner Aprikospepparkakor, 185 g

  • Saftig konsistens
  • Fruktig fyllning
  • Täckta med choklad
56 kr (303 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kastner Pepparkaksblandning

Kastner Pepparkaksblandning, 300 g

  • Traditionellt recept
  • Varierad blandning
  • Perfekt att dela & ge bort
56 kr (187 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kastner Plommonpepparkakor

Kastner Plommonpepparkakor, 185 g

  • Fruktig fyllning
  • Traditionell smakupplevelse
  • Täckta med choklad
56 kr (303 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sedan 1559 tillverkar det österrikiska familjeföretaget Kastner från Oberösterreich fina bakverk och specialiteter enligt traditionella recept. Förutom klassiska pepparkakor omfattar sortimentet även kakor, våfflor och utsökta konfektyrprodukter. Genom ekologiska certifieringar och andra kvalitetsstandarder förenar varumärket historiskt hantverk med moderna standarder.