Lindt Golfbollar, 110 g

Elegant njutning med sportig design

98 kr

(891 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 110 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast torsdag klockan 23:59.

Egenskaper och fördelar

  • Mjölkchoklad & nougat
  • För golfspelare & golfentusiaster
  • Fin fyllning & choklad

Ofta köpt tillsammans med Lindt Lindt Couverture, Mjölk (500 g)

Lindt Golfbollar, 110 g 98 kr (891 kr / kg)
Lindt Lindt Couverture, Mjölk (500 g) 306 kr (612 kr / kg)
Totalpris: 404 kr
Beskrivning

Dessa tre golfbollar av Lindt mjölkchoklad med en fyllning av nougatkräm är en uppskattad chokladgåva för alla golfspelare och golfentusiaster. Oavsett om de ges bort efter en golfrunda eller avnjuts vid ett eget tillfälle erbjuder de en utsökt kombination av choklad och len nougatkräm.

Artikelnr.: LS-54038
Innehåll: 110 g
EAN: 9003600540380
Tillverkarnr.: 54038
Varumärken: Lindt
Spår av: F - Sojabönor, G - Mjölk, H - Nötter
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Ingredienser

Zucker, Kakaosmör, 11 % Haselnüsse, Kakaomassa, Mjölkpulver, Palmöl, Skummjölkspulver, Emulgator (Sojalecithin), Klarat smör, Aroma, 38 % minst kakao i mjölkchoklad, 26 % Minst antal mjölkkomponenter

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 2382 / 569 kj / kcal
Fett 37 g
  varav mättade fettsyror 18 g
Kolhydrater 52 g
  varav socker 50 g
Protein 6,4 g
Salt 0,15 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Lindt & Sprüngli (Austria) GmbH, Hietzinger Hauptstraße 1A, 1130 , Wien, Österrike, www.lindt.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lindt Golfbollar