Lindt Tennisbollar, 110 g

Sportig njutning med fin nougat

88 kr 98 kr -10%

(800 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 110 g

Bara 4 styck kvar på lager

Leverans senast tisdag, 13. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Egenskaper och fördelar

  • Mjölkchoklad & nougat
  • För tennisspelare & tennisentusiaster
  • Fin fyllning

Ofta köpt tillsammans med Lindt Lindt Couverture, Mjölk (500 g)

Lindt Tennisbollar, 110 g 88 kr (800 kr / kg)
Lindt Lindt Couverture, Mjölk (500 g) 275 kr (550 kr / kg)
Totalpris: 363 kr
Beskrivning

Dessa tre tennisbollar av Lindt mjölkchoklad med en fyllning av nougatkräm är en perfekt pralinpresent för alla tennisspelare och tennisälskare. Oavsett om de ges som en uppskattning efter matchen eller avnjuts som en egen liten stund erbjuder de en utsökt kombination av choklad och len kräm.

Artikelnr.: LS-54043
Innehåll: 110 g
EAN: 9003600540434
Tillverkarnr.: 54043
Varumärken: Lindt
Spår av: F - Sojabönor, G - Mjölk, H - Nötter
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Ingredienser

Zucker, Kakaosmör, 11 % Haselnüsse, Kakaomassa, Mjölkpulver, Palmöl, Skummjölkspulver, Emulgator (Sojalecithin), Klarat smör, Aroma, 38 % minst kakao i mjölkchoklad, 26 % Minst antal mjölkkomponenter

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 2382 / 569 kj / kcal
Fett 37 g
  varav mättade fettsyror 18 g
Kolhydrater 52 g
  varav socker 50 g
Protein 6,4 g
Salt 0,15 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Lindt & Sprüngli (Austria) GmbH, Hietzinger Hauptstraße 1A, 1130 , Wien, Österrike, www.lindt.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lindt Tennisbollar

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder