Bonbonmeister Kaiser Bimentol Sockerfri, 75 g
Ultimat friskhetskick
27 kr
(360 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
-
Bonbonmeister Kaiser
Brust Caramellen
Med friskheten från ädla granar
27 kr(270 kr / kg) -
Bonbonmeister Kaiser
Bimentol Sockerfri
Ultimat friskhetskick
27 kr(360 kr / kg) -
Bonbonmeister Kaiser
Körsbär Aronia
Fruktträdgård att ta med
27 kr(300 kr / kg) -
Bonbonmeister Kaiser
Svart Fläder
Första val av alla äldre älvor
27 kr(300 kr / kg) -
Bonbonmeister Kaiser
Vild Havtorn
Godisnjutning för stora och små
27 kr(300 kr / kg) -
Bonbonmeister Kaiser
Hostdroppar Blandning
Klassisk triad
27 kr(270 kr / kg) -
-
Bonbonmeister Kaiser
Bimenthol Original
Uppfriskande som en bergsbäck
27 kr(318 kr / kg) -
-
Bonbonmeister Kaiser
Skogshonungsalvia
Erfarenhet i överflöd
27 kr(300 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Utan socker
- Med eukalyptus, mynta & mentol
- Intensiv, distinkt smak
Liknande produkter
Beskrivning
Som att vada genom en kall fjällbäck! Bimenthol® sockerfria hostdroppar är den ultimata fräschören mellan måltiderna och erbjuder en särskilt intensiv smakupplevelse.
Den sockerfria versionen av den legendariska klassikern innehåller inget socker och använder istället isomalt och sukralos. Den förlitar sig också på den uppfriskande kraften hos eukalyptus, mynta och naturlig mentol.
| Artikelnr.: | XFA-FRK-1342 |
|---|---|
| Innehåll: | 75 g |
| EAN: | 9000154013421 |
| Tillverkarnr.: | 1342 |
| Varumärken: | Bonbonmeister Kaiser |
| Typ av näring: | Kosher |
| Ursprung: | Österrike |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
Ingredienser
Isomalt, Ammoniak-Zuckerkulör (E 150 c), eukalyptusolja, Mintolja, Naturlig mentol, Süßungsmittel: Sucralose
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 984 / 235 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 98 g |
| varav socker | <0,5 g |
| varav Flervärda alkoholer. | 97 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Friedrich Kaiser Zuckerl , Scheffelstraße 12, 6900, Bregenz , Österrike, www.kaiser-zuckerl.at |
|---|
Passar med
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Bonbonmeister Kaiser Bimentol Sockerfri
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.700 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering