Bonbonmeister Kaiser Vild Havtorn, 90 g
Godisnjutning för stora och små
27 kr
(300 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
-
Bonbonmeister Kaiser
Brust Caramellen
Med friskheten från ädla granar
27 kr(270 kr / kg) -
Bonbonmeister Kaiser
Bimentol Sockerfri
Ultimat friskhetskick
27 kr(360 kr / kg) -
Bonbonmeister Kaiser
Körsbär Aronia
Fruktträdgård att ta med
27 kr(300 kr / kg) -
Bonbonmeister Kaiser
Svart Fläder
Första val av alla äldre älvor
27 kr(300 kr / kg) -
Bonbonmeister Kaiser
Vild Havtorn
Godisnjutning för stora och små
27 kr(300 kr / kg) -
Bonbonmeister Kaiser
Hostdroppar Blandning
Klassisk triad
27 kr(270 kr / kg) -
-
Bonbonmeister Kaiser
Bimenthol Original
Uppfriskande som en bergsbäck
27 kr(318 kr / kg) -
-
Bonbonmeister Kaiser
Skogshonungsalvia
Erfarenhet i överflöd
27 kr(300 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- 40 procent fruktinnehåll
- Mjuk fyllning
- Individuellt inslagna
Liknande produkter
Beskrivning
En godis utan dess like: Det delikat smältande skalet och den intensivt fruktiga fylligheten med hög frukthalt ger extra fyllig njutning. Den fint syrliga smaken av vilda havtorn harmoniserar underbart med den milda sötman hos denna sort, perfekt för små och stora söta älskare.
Det fina samspelet mellan hårt skal och mjuk fyllning representerar sann mästergodiskonst, uppskattad av finsmakare och finsmakare - makalöst bra, i mer än 50 år! Godisarna är individuellt inslagna.
| Artikelnr.: | XFA-FRK-2545 |
|---|---|
| Innehåll: | 90 g |
| EAN: | 9000154025455 |
| Tillverkarnr.: | 2545 |
| Varumärken: | Bonbonmeister Kaiser |
| Typ av näring: | Kosher |
| Ursprung: | Österrike |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
Ingredienser
Zucker, Glukossirap, Invertzuckersirup, Säuerungsmittel: Citronensäure, 1,5 % Sanddornpüree[1], 0,45 % Sanddornsaftkonzentrat, Orangensaftkonzentrat, Verdickungsmittel: Pektin, Säureregulator: Trinatriumcitrat, Vitamin C, Sanddornaroma, Farbstoff: Beta-Carotin
- entspricht ca. 6.5 g Sanddornbeeren.
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1574 / 376 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 92 g |
| varav socker | 63 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
| Vitamin C | 150 mg |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Friedrich Kaiser Zuckerl , Scheffelstraße 12, 6900, Bregenz , Österrike, www.kaiser-zuckerl.at |
|---|
Passar med
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Bonbonmeister Kaiser Vild Havtorn
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.700 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering