Alnatura Äppelmos Svartvinbär & Hallon, Eko, 360 g
100 % frukt
24 kr
(67 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
-
-
-
Alnatura
Bioland Äppelmos, Eko
Endast äpplen inget annat
22 kr(31 kr / kg) -
Alnatura
Äppelmos med Banan, Eko
För mångsidig användning i köket
17 kr(47 kr / kg) -
Alnatura
Äppelmos med Aprikos, Eko
100 % frukt och njutning
19 kr(53 kr / kg) -
Alnatura
Kvitten-Päron-Fruktpuré med Banan, Eko
Helt utan den klassiska äpplet
22 kr(61 kr / kg) -
Alnatura
Äppelmos Svartvinbär & Hallon, Eko
100 % frukt
24 kr(67 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Ekologisk kvalitet
- Vegansk
- Naturell, som dessert eller tillbehör
Beskrivning
Alnatura ekologiskt äppelmos svartvinbär och hallon består till 100 % av frukt och övertygar med aromatisk smak av svartvinbär och hallon. Passar som dessert eller tillsammans med risgrynsgröt, pannkakor och mycket mer.
| Artikelnr.: | MM-215968 |
|---|---|
| Innehåll: | 360 g |
| EAN: | 4104420240780 |
| Tillverkarnr.: | 215968 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Råd om lagring: | Efter öppnandet, förvara i kylskåp och konsumera inom några dagar |
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 222 / 53 kj / kcal |
| Fett | 0,5 g |
| varav mättade fettsyror | 0,1 g |
| Kolhydrater | 11 g |
| varav socker | 11 g |
| Kostfiber | 2,2 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,01 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Äppelmos Svartvinbär & Hallon, Eko
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering