Alnatura Äppelmos med Aprikos, Eko, 360 g

100 % frukt och njutning

20 kr

(56 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 360 g

I lager från 12. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 16. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med fin aprikospuré
  • Ekologisk kvalitet
  • Ren eller som extra ingrediens

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Ekologisk Äppelmassa med Mango, 360 g

Alnatura Äppelmos med Aprikos, Eko, 360 g 20 kr (56 kr / kg)
Alnatura Ekologisk Äppelmassa med Mango, 360 g 23 kr (64 kr / kg)
Totalpris: 43 kr
Beskrivning

Alnatura ekologiskt äppelmos med aprikos imponerar med sin aromatiska smak. Äppelmoset är tillverkat enbart av frukt. Det passar att njuta av som det är, som dessert, till risgrynsgröt och mycket mer.

Artikelnr.: MM-133423
Innehåll: 360 g
EAN: 4104420256040
Tillverkarnr.: 133423
Varumärken: Alnatura
Ingredienser

75 % Apfel[1], 25 % Aprikosen[1]

  1. från ekologisk odling
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 226 / 54 kj / kcal
Fett 0,5 g
  varav mättade fettsyror 0,1 g
Kolhydrater 12 g
  varav socker 11 g
Kostfiber 1,7 g
Protein 0,5 g
Salt 0,01 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Äppelmos med Aprikos, Eko

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder