TEEKANNE Bio Luxury Cup Sound of the Alps, 50 g
Upplev den naturliga prakten i bergen
90 kr
(1 800 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Mount Darjeeling
Svart te av högsta klass
82 kr(1 640 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Hey Earl Grey
En sort för riktiga svartte-konnässörer
82 kr(1 640 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup English Breakfast Club
Svart te till frukost
88 kr(1 760 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Rooibos Safari
Skonsam te-njutning för hela familjen
98 kr(1 960 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Cool Peppermint Bio
Färsk tenjutning för varje dag
90 kr(3 000 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Green Tea Greetings
Naturligt, handplockat grönt te
82 kr(1 640 kr / kg) -
-
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Fruit Melody
Unna dig en stunds time out!
90 kr(1 304 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Queen Camomille
Ett te av kunglig standard
98 kr(3 267 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Vitalizing Herbs
Njut av balansen
90 kr(1 800 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Sound of the Alps
Upplev den naturliga prakten i bergen
90 kr(1 800 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Med äpplen & nypon
- Med många örter
- 25 pyramidpåsar
Beskrivning
Sätt dig in i bergens värld med Sound of the Alps från TEEKANNE - ett örtte som ger dig bergens naturliga upprymdhet i varje kopp! Denna harmoniska blandning, naturlig och rik på örter, förför med de friska smakerna av äpplen, spearmint, björnbärsblad, fänkål, nypon, citronmeliss, salvia och blåklintblommor.
Tack vare det utsökta urvalet av ingredienser förtrollar detta te med sin unika smaksammansättning. Varje ingrediens bidrar till att förena Alpernas naturliga känsla i ett harmoniskt örtte - för en aromatisk resa genom de majestätiska bergslandskapen!
| Artikelnr.: | TK-68468 |
|---|---|
| Innehåll: | 50 g |
| EAN: | 9001475084688 |
| Tillverkarnr.: | 068468 |
| Varumärken: | TEEKANNE |
| Te: | I tepåsar |
| Kvalitetsstämpel: | Bio Siegel, Ekologisk märkning från EU/icke-EU |
| Bryggtid: | 5 minuter, 6 minuter, 7 minuter, 8 minuter |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
| Egenskaper: | fri från plast |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml[1] |
|---|---|
| Energi | 4 / 1 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 0,2 g |
| varav socker | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
- vid beredning av en dospåse med 200 ml vatten
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Österrike, www.teekanne.at/de-at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för TEEKANNE Bio Luxury Cup Sound of the Alps
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering