TEEKANNE Bio Luxury Cup Cool Peppermint Bio, 30 g
Färsk tenjutning för varje dag
90 kr
(3 000 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Mount Darjeeling
Svart te av högsta klass
82 kr(1 640 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Hey Earl Grey
En sort för riktiga svartte-konnässörer
82 kr(1 640 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup English Breakfast Club
Svart te till frukost
88 kr(1 760 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Rooibos Safari
Skonsam te-njutning för hela familjen
98 kr(1 960 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Cool Peppermint Bio
Färsk tenjutning för varje dag
90 kr(3 000 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Green Tea Greetings
Naturligt, handplockat grönt te
82 kr(1 640 kr / kg) -
-
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Fruit Melody
Unna dig en stunds time out!
90 kr(1 304 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Queen Camomille
Ett te av kunglig standard
98 kr(3 267 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Vitalizing Herbs
Njut av balansen
90 kr(1 800 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Sound of the Alps
Upplev den naturliga prakten i bergen
90 kr(1 800 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Mynta och uppfriskande
- 100 % pepparmyntaI
- 25 smakförseglade portioner
Beskrivning
Med detta pepparmintste surfar du på den perfekta vågen: 100% uppfriskning! Örtteet innehåller naturligtvis inga konstgjorda smakämnen och ger dig en boost utan koffein. Så du kan njuta av det när som helst på dagen eller natten. Fylld i smakförseglade portioner.
| Artikelnr.: | TK-68462 |
|---|---|
| Innehåll: | 30 g |
| Tillverkarnr.: | 68462 |
| Varumärken: | TEEKANNE |
| Te: | I tepåsar |
| Kvalitetsstämpel: | Bio Siegel, Ekologisk märkning från EU/icke-EU |
| Ursprung: | Tyskland |
| Bryggtid: | 3 minuter, 4 minuter, 5 minuter |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt, Förvaras på en torr plats |
| Egenskaper: | fri från plast |
Ingredienser
Pepparmint[1]
- Bio
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 4 / 1 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 0,2 g |
| varav socker | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt[1] | 0 g |
- vid beredning av en dospåse med 200 ml vatten
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Österrike, www.teekanne.at/de-at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för TEEKANNE Bio Luxury Cup Cool Peppermint Bio
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering