TEEKANNE Bio Luxury Cup Hey Earl Grey, 50 g
En sort för riktiga svartte-konnässörer
82 kr
(1 640 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Mount Darjeeling
Svart te av högsta klass
82 kr(1 640 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Hey Earl Grey
En sort för riktiga svartte-konnässörer
82 kr(1 640 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup English Breakfast Club
Svart te till frukost
88 kr(1 760 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Rooibos Safari
Skonsam te-njutning för hela familjen
98 kr(1 960 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Cool Peppermint Bio
Färsk tenjutning för varje dag
90 kr(3 000 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Green Tea Greetings
Naturligt, handplockat grönt te
82 kr(1 640 kr / kg) -
-
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Fruit Melody
Unna dig en stunds time out!
90 kr(1 304 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Queen Camomille
Ett te av kunglig standard
98 kr(3 267 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Vitalizing Herbs
Njut av balansen
90 kr(1 800 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Sound of the Alps
Upplev den naturliga prakten i bergen
90 kr(1 800 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Svart te med smak av bergamott
- Stark, syrlig och citronaktig smak
- I 25 smakförseglade portioner
Beskrivning
Earl Grey behöver nästan ingen introduktion, det är så legendariskt det är. Ändå: Hey Earl Grey är ett fint svart te, smaksatt med naturlig bergamottarom och blandat med blåklintblommor. Smaken är stark, syrlig och citrusaktig. Det kan serveras vid alla tillfällen och är mycket populärt. I smakförseglade koppportioner.
| Artikelnr.: | TK-73627 |
|---|---|
| Innehåll: | 50 g |
| EAN: | 9001475084480 |
| Tillverkarnr.: | 073627 |
| Varumärken: | TEEKANNE |
| Kvalitetsstämpel: | Bio Siegel, Ekologisk märkning från EU/icke-EU |
| Ursprung: | Tyskland |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
| Egenskaper: | fri från plast |
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml[1] |
|---|---|
| Energi | 4 / 1 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 0,1 g |
| varav socker | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
- vid beredning av en dospåse med 200 ml vatten
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Österrike, www.teekanne.at/de-at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för TEEKANNE Bio Luxury Cup Hey Earl Grey
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering