NONGSHIM - delikatesser från Korea

NONGSHIM är marknadsledande när det gäller den autentiska smaken av Korea: från den legendariska kryddigheten hos Shin Ramyun till populära snacks - varumärket står för högkvalitativ och utsökt mat!

Filtrera och sortera

Priser Typ av näring
Filter

NONGSHIM: 27 artiklar

NONGSHIM Snabbnudlar (Chapagetti)

NONGSHIM Snabbnudlar (Chapagetti), 140 g

  • Kryddig såsbas
  • Mjuka, släta nudlar
  • Snabb & enkel tillagning
21 kr (150 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Lökringar (Yangparing)

NONGSHIM Lökringar (Yangparing), 50 g

  • Typiskt koreanskt snacks
  • Mustig löksmak
  • Krispigt salt kex
20 kr (400 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Snabbnudlar Seafood Mild

NONGSHIM Snabbnudlar Seafood Mild, 120 g

  • Intensiv skaldjurssmak
  • Tuggiga nudlar
  • Milt kryddad buljong
20 kr (167 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Snabbnudlar Kimchi Ramyun

NONGSHIM Snabbnudlar Kimchi Ramyun, 600 g

  • Klar på några minuter
  • Äkta kimchiflingor
  • Kryddrik soppbas
97 kr (162 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Snabbnudlar Shin Ramyun Mycket Stark

NONGSHIM Snabbnudlar Shin Ramyun Mycket Stark, 600 g

  • Världens mest älskade klassiker
  • Mycket kryddig & full av umami
  • Fyllig buljong med shiitake
97 kr (162 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Snabbnudlar Shin Ramyun Black

NONGSHIM Snabbnudlar Shin Ramyun Black, 520 g

  • Premiumramen
  • Fyllig oxbuljong
  • Stark & umamirik
122 kr (235 kr / kg)

Leverans till 21. oktober

NONGSHIM Snabbnudlar Soon Veggie Ramyun Mild

NONGSHIM Snabbnudlar Soon Veggie Ramyun Mild, 112 g

  • 100 % veganskt recept
  • Mild & ren smak
  • Snabbt att tillaga
20 kr (179 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Snabbnudlar Shin Ramyun Chicken

NONGSHIM Snabbnudlar Shin Ramyun Chicken, 120 g

  • Kraftig kycklingbuljong
  • Balanserad chilistyrka
  • Snabbt & autentiskt
20 kr (167 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Snabbnudlar Potatisnudlar

NONGSHIM Snabbnudlar Potatisnudlar, 100 g

  • Tuggiga nudlar av potatisstärkelse
  • Mild men uppgraderad soppbas
  • Snabb & god måltid
21 kr (210 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Instant-Cup-Nudeln Stark (Shin Ramen)

NONGSHIM Instant-​Cup-​Nudeln Stark (Shin Ramen), 68 g

  • Världens mest älskade klassiker
  • Mycket kryddig & full av umami
  • Fyllig buljong med shiitake
23 kr (338 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Instant-Cup-Nudeln Kimchi Ramen

NONGSHIM Instant-​Cup-​Nudeln Kimchi Ramen, 112 g

  • Klar på några minuter
  • Äkta kimchiflingor
  • Kryddrik soppbas
28 kr (250 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Snabbnudlar SuperStark (Red Shin Ramyun)

NONGSHIM Snabbnudlar SuperStark (Red Shin Ramyun), 120 g

  • Eldig chilismak
  • Shiitake, pak choi & chili
  • Snabbt att tillaga
20 kr (167 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Snabbnudlar Ansong Tangmyon

NONGSHIM Snabbnudlar Ansong Tangmyon, 125 g

  • Kryddig buljong
  • Fulla smaker
  • Perfekt för snabba måltider
18 kr (144 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Instant-Cup-Nudeln Shin Ramyun Mycket Stark Big Bowl

NONGSHIM Instant-​Cup-​Nudeln Shin Ramyun Mycket Stark Big Bowl, 114 g

  • Världens mest älskade klassiker
  • Mycket kryddig & full av umami
  • Fyllig buljong med shiitake
28 kr (246 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Instant-Cup-Nudeln Udon

NONGSHIM Instant-​Cup-​Nudeln Udon, 111 g

  • Tjocka udon-nudlar
  • Fyllig buljong
  • Mustig med smak av fisk
28 kr (252 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Cracker Shrimps (Seawu Kang)

NONGSHIM Cracker Shrimps (Seawu Kang), 75 g

  • Intensiv räksmak
  • Med riktiga räkor
  • Perfekt krispig snack
23 kr (307 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Snabbnudlar Seafood Stark Neoguri

NONGSHIM Snabbnudlar Seafood Stark Neoguri, 600 g

  • Intensiv skaldjurssmak
  • Tuggiga nudlar
  • Eldig & kryddig buljong
100 kr (167 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Cracker Shrimps Stark + Kryddig

NONGSHIM Cracker Shrimps Stark + Kryddig, 75 g

  • Intensiv räksmak
  • Kimchi-krydda & chilisting
  • Även som krispig topping
23 kr (307 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Instant-Cup-Nudeln Stark Kyckling

NONGSHIM Instant-​Cup-​Nudeln Stark Kyckling, 100 g

  • Kraftig kycklingbuljong
  • Kryddig hetta
  • Snabbt & autentiskt
27 kr (270 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Instant-Cup-Nudeln Kimchi (Sabalmyun)

NONGSHIM Instant-​Cup-​Nudeln Kimchi (Sabalmyun), 100 g

  • Autentisk kimchismak
  • Stark & kryddig
  • Supersnabbt tillagat i kopp
27 kr (270 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Chips Shrimps

NONGSHIM Chips Shrimps, 75 g

  • Exotisk räksmak
  • Knaprig med tapiokamjöl
  • Perfekt till asiatisk mat
25 kr (333 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Instant-Cup-Nudeln Veggie Ramyun Mild

NONGSHIM Instant-​Cup-​Nudeln Veggie Ramyun Mild, 67 g

  • Perfekt vegansk snabbmåltid
  • Mild, klar grönsaksbuljong
  • Krispiga grönsaksflingor
23 kr (343 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Instant-Cup-Nudeln Stark

NONGSHIM Instant-​Cup-​Nudeln Stark, 100 g

  • Intensiv chilistyrka
  • Kryddig & aromatisk
  • Utrymme för egna variationer
27 kr (270 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Instant-Cup-Nudeln Superstark (Red Shin Ramyun)

NONGSHIM Instant-​Cup-​Nudeln Superstark (Red Shin Ramyun), 68 g

  • Eldig chilismak
  • Med shiitake & chiliarom
  • Snabbt att tillaga
23 kr (338 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Instant-Cup-Nudeln Shrimp Big Bowl

NONGSHIM Instant-​Cup-​Nudeln Shrimp Big Bowl, 115 g

  • Intensiv räksmak
  • Mjuka, elastiska nudlar
  • Mustig & kryddig buljong
28 kr (243 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Snabbnudlar Seafood (Modumheamul Tangmyun)

NONGSHIM Snabbnudlar Seafood (Modumheamul Tangmyun), 125 g

  • Finstämd skaldjurssmak
  • Snabb asiatisk måltid
  • Bästa NONGSHIM-kvalitet
21 kr (168 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

NONGSHIM Snabbnudlar Seafood (Cham Pong Ramen)

NONGSHIM Snabbnudlar Seafood (Cham Pong Ramen), 124 g

  • Inspirerad av jjamppong
  • Het & aromatisk buljong
  • Tydlig smak av skaldjur
23 kr (185 kr / kg)

Leverans till 05. november