NONGSHIM Instant-Cup-Nudeln Superstark (Red Shin Ramyun), 68 g

Färdig på ett ögonblick

23 kr

(338 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 68 g

Bara 9 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast torsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Eldig chilismak
  • Med shiitake & chiliarom
  • Snabbt att tillaga

Ofta köpt tillsammans med NISSIN Soba Cup Noodles Teriyaki, 90 g

NONGSHIM Instant-Cup-Nudeln Superstark (Red Shin Ramyun), 68 g 23 kr (338 kr / kg)
NISSIN Soba Cup Noodles Teriyaki, 90 g 21 kr (233 kr / kg)
Totalpris: 44 kr
Beskrivning

Dessa Snabbnudlar är inte bara starka – de är en riktig utmaning för dig som älskar hetta och bjuder på en explosiv smakupplevelse! Till skillnad från vanliga ramyun-sorter levererar Red Super Spicy en intensiv chilihetta som känns på djupet.

Den autentiska, kryddiga smaken uppnås genom en noggrant balanserad mix av röda chilifrukter och smakrika shiitakesvampar. Perfekt för dig som gillar stark mat och vill ha en äkta koreansk smakresa.

Tillagning:

  • Öppna locket till hälften och tillsätt kryddpulvret.
  • Fyll på med kokande vatten upp till markeringen på insidan.
  • Stäng locket och låt stå i 4 minuter.
  • Rör om ordentligt – och njut!
Artikelnr.: KK-9272
Innehåll: 68 g
EAN: 8801043049566
Tillverkarnr.: 9272
Varumärken: NONGSHIM
Spår av: B - kräftdjur, C - ägg, D - Fisk, E - Jordnötter, G - Mjölk, L - Selleri, M - Senap, N - Sesamfrön, R - Blötdjur
Råd om lagring: Förvaras på en torr plats
Ingredienser

82 % pasta (Vetemjöl, Potatisstärkelse, Palmöl, Salt, Syra-regulatorer (E501, E500, E339), Antioxidationsmittel (E306), Emulgator (E322), Färgningsmedel (E101)), 12 % Würzpulver (Kryddblandning (hydrolisiertes pflanzliches Eiweiß, Maltodextrin, Salt, Zucker, Röd chili), Kryddblandning (Maltodextrin, Glukose, Röd chili, Maismehl, Schwarzer Pfeffer (Piper nigrum), Chili-extrakt), Salt, Smakförstärkare (E621, E627, E631), Zucker, Shiitake-svamp, Frigöringsmedel (Kiseldioxid)), 6 % Gemüse-Pilz-Flocken (Morot, Zwiebel, Shiitake-svamp, Röd chili)

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1754 / 419 kj / kcal
Fett 13 g
  varav mättade fettsyror 6,5 g
Kolhydrater 68 g
  varav socker 5,3 g
Protein 7,4 g
Salt 4,5 g
Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Tom Kreyenhop, Industriestraße 40-42, 28876, Oyten, Tyskland, www.kreyenhop-kluge.com/de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för NONGSHIM Instant-Cup-Nudeln Superstark (Red Shin Ramyun)

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder