MAMA - Asiatiska snabbmåltider

MAMA erbjuder dig autentiska asiatiska snabbnudlar och risrätter. Produkterna kombinerar snabb tillagning med intensiva smaker. De erbjuder ett brett utbud av smaker - från klassiska soppor till kryddig curry och wokrätter.

Filtrera och sortera

Priser Typ av näring
Filter

MAMA: 1 - 30 av 45 artiklar

MAMA Snabbnudlar Carbonara Bacon

MAMA Snabbnudlar Carbonara Bacon, 85 g

  • Krämig carbonara-konsistens
  • Kryddig smak av bacon
  • Snabb att tillaga
19 kr (224 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabbnudlar Ramen Anka

MAMA Snabbnudlar Ramen Anka, 60 g

  • Smaksatt ankbuljong
  • Kryddig chili & vitlök
  • Snabb att tillaga
11 kr (183 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabbrisnudlar Kyckling Glutenfri

MAMA Snabbrisnudlar Kyckling Glutenfri, 55 g

  • Glutenfritt recept
  • Mild smak av kyckling
  • Snabb tillagning
9 kr (164 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabbrisnudlar Pad Thai

MAMA Snabbrisnudlar Pad Thai, 70 g

  • Klassiska thailändska nudlar
  • Med tamarind- & räkpulver
  • Klar att serveras på nolltid
11 kr (157 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabbnudlar Fläskkött

MAMA Snabbnudlar Fläskkött, 60 g

  • Kraftig smak av fläskkött
  • Snabb & enkel
  • För en asiatisk måltid
9 kr (150 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabb-Kopp-Pasta Grönsaker

MAMA Snabb-​Kopp-​Pasta Grönsaker, 70 g

  • Mild grönsakssmak
  • Med morötter & lök
  • Färdig på 3 minuter
21 kr (300 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabbnudlar Tom Saab

MAMA Snabbnudlar Tom Saab, 55 g

  • Skarp & syrlig
  • Intensiva smaker
  • Snabb tillagning
9 kr (164 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabbrisnudlar, Grönsaker, Glutenfria

MAMA Snabbrisnudlar, Grönsaker, Glutenfria, 55 g

  • Gjord med rismjöl
  • Mild smak
  • Glutenfri
9 kr (164 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabbnudlar Anka

MAMA Snabbnudlar Anka, 55 g

  • Intensiv smak av anka
  • Pa-Lo kryddblandning
  • Snabb att tillaga
9 kr (164 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabbnudlar Kyckling

MAMA Snabbnudlar Kyckling, 55 g

  • Klassisk smak av kyckling
  • Mild & mångsidig
  • Färdig på några minuter
9 kr (164 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabbnudlar Saltat Ägg

MAMA Snabbnudlar Saltat Ägg, 85 g

  • Intensiv smak
  • Krämig & kryddig
  • Snabb att tillaga
19 kr (224 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabbnudlar Räkor Tom yum

MAMA Snabbnudlar Räkor Tom yum, 90 g

  • Räkor tom yum-buljong
  • Nudlar med fin textur
  • Snabb att tillaga
13 kr (144 kr / kg)

Leverans till 21. oktober

MAMA Snabb-Risgröt Shrimp Tom Yum

MAMA Snabb-​Risgröt Shrimp Tom Yum, 90 g

  • Delikat smak av räkor
  • Krämig konsistens som risgrynsgröt
  • Snabbt redo att serveras
28 kr (311 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabbnudlar Mi-Goreng

MAMA Snabbnudlar Mi-​Goreng, 80 g

  • Pikant-söt smak
  • Snygg konsistens av friterade nudlar
  • Snabb att tillaga
17 kr (213 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabbnudlar Räkor Tom Yum Krämig

MAMA Snabbnudlar Räkor Tom Yum Krämig, 55 g

  • Krämig, kryddig buljong
  • Smak av asiatiska örter
  • Tillagning på 3 minuter
9 kr (164 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Snabb-Bowl-Nudlar - Tom Yum Goong Shrimp Räkor - Stark

MAMA Snabb-​Bowl-​Nudlar -​ Tom Yum Goong Shrimp Räkor -​ Stark, 70 g

  • Kryddig buljong
  • Med räksmak
  • Praktisk portion i skål
31 kr (443 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabbnudlar Vegetariska

MAMA Snabbnudlar Vegetariska, 60 g

  • Skonsam smak
  • Fin balanserad smak
  • Snabb att tillaga
9 kr (150 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabbris Curry med Räkor

MAMA Snabbris Curry med Räkor, 80 g

  • Kryddig curryprofil
  • Med spiskummin & vitlök
  • Redo att serveras snabbt
34 kr (425 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Instant-Bowl-Risnudlar i Skål Pho Ga Kyckling Vietnamesisk

MAMA Instant-​Bowl-​Risnudlar i Skål Pho Ga Kyckling Vietnamesisk, 65 g

  • Delikata risnudlar
  • Praktiskt förpackade i en kopp
  • Klar på några minuter
31 kr (477 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabbnudlar Tom Yum Fläskkött

MAMA Snabbnudlar Tom Yum Fläskkött, 60 g

  • Tom Yum med smak av fläskkött
  • Kryddig & syrlig buljong
  • Färdig på några minuter
9 kr (150 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabb-Risgröt Kyckling

MAMA Snabb-​Risgröt Kyckling, 78 g

  • Mild smak av kyckling
  • Krämig konsistens
  • Snabb och serveringsfärdig
28 kr (359 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabbnudlar Pad Kee Mao

MAMA Snabbnudlar Pad Kee Mao, 60 g

  • Kryddig basilika-chili-smak
  • Tillagas på några minuter
  • Autentisk thailändsk smak
9 kr (150 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabbrisnudlar, Vermicellisoppa, klar

MAMA Snabbrisnudlar, Vermicellisoppa, klar, 55 g

  • Kristallklar buljong
  • Mjuka ris-vermicelli
  • 3 minuters tillagningstid
10 kr (182 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabbnudlar Grön Curry

MAMA Snabbnudlar Grön Curry, 90 g

  • Smakrik kryddning
  • Autentisk thailändsk smak
  • Snabb att tillaga
13 kr (144 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabb-Cup-Nudlar Kyckling

MAMA Snabb-​Cup-​Nudlar Kyckling, 70 g

  • Mild smak av kyckling
  • Koppformat för när du är på språng
  • Färdig på 3 minuter
21 kr (300 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabbnudlar Vermicelli Yentafo med Ris

MAMA Snabbnudlar Vermicelli Yentafo med Ris, 55 g

  • Kryddig & syrlig yentafobuljong
  • Mör risvermicelli
  • Snabblagat
10 kr (182 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Snabbnudlar Kimchi

MAMA Snabbnudlar Kimchi, 90 g

  • Kryddig & syrlig kimchiprofil
  • Med torkade grönsaker
  • Snabb & enkel att tillaga
17 kr (189 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Instant-Bowl-Risnudlar med Koriander, Glutenfria

MAMA Instant-​Bowl-​Risnudlar med Koriander, Glutenfria, 60 g

  • Mjuka risnudlar
  • Smakfull smak av koriander
  • Färdig på några minuter
31 kr (517 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MAMA Instant-Ris Röd Curry med Räkor

MAMA Instant-​Ris Röd Curry med Räkor, 80 g

  • Med bitar av räkor
  • Smakfull kryddning
  • Snabbt tillagad
34 kr (425 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Snabbnudlar Shrimp Stir Fried Tom Yum Sauce

MAMA Snabbnudlar Shrimp Stir Fried Tom Yum Sauce, 85 g

  • Kryddig tom yum-sås med räkor
  • Elastisk ramen-textur
  • Redo att serveras snabbt
19 kr (224 kr / kg)

Leverans till 09. oktober