Lindt Excellence Fusion 70% Vit, 100 g

Mörk och vit choklad i perfekt kombination

58 kr

(580 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Egenskaper och fördelar

  • Intensiv kakaosmak
  • Mild ton av vanilj
  • Extra tunn chokladkaka

Ofta köpt tillsammans med Lindt Fioretto Minis Marsipanpåse, 115 g

Lindt Excellence Fusion 70% Vit, 100 g 58 kr (580 kr / kg)
Lindt Fioretto Minis Marsipanpåse, 115 g 62 kr (539 kr / kg)
Totalpris: 120 kr
Beskrivning

Denna specialitet förenar mörk choklad med sötman från vit choklad och en fin ton av vanilj. Maîtres Chocolatiers har skapat en tvåskiktad choklad där den lena konsistensen kommer till sin fulla rätt.

Artikelnr.: LS-022453
Innehåll: 100 g
EAN: 3046920022453
Tillverkarnr.: 022453
Varumärken: Lindt
Spår av: F - Sojabönor, G - Mjölk
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Ingredienser

Zucker, Kakaomassa, Kakaosmör, Mjölkpulver, laktos, Emulgator (Sojalecithin), Vanilj, Aroma, 70 % minst kakao i mörk choklad

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 2370 / 566 kj / kcal
Fett 38 g
  varav mättade fettsyror 23 g
Kolhydrater 46 g
  varav socker 43 g
Protein 7,1 g
Salt 0,13 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Lindt & Sprüngli (Austria) GmbH, Hietzinger Hauptstraße 1A, 1130 , Wien, Österrike, www.lindt.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lindt Excellence Fusion 70% Vit

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder