Lindt Excellence Fusion 70% Mjölk, 100 g

Mörk kakao möter len mjölkchoklad

55 kr 58 kr -5%

(550 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Egenskaper och fördelar

  • Extra tunn
  • Två lager
  • Mörk & ljus choklad

Ofta köpt tillsammans med Lindt Tennisbollar, 110 g

Lindt Excellence Fusion 70% Mjölk, 100 g 55 kr (550 kr / kg)
Lindt Tennisbollar, 110 g 98 kr (891 kr / kg)
Totalpris: 153 kr
Beskrivning

Excellence Fusion kombinerar den intensiva aromen av mörk kakao med den lena mjölkchokladen. Den exceptionellt tunna barformen låter smakerna utvecklas perfekt och erbjuder fansen en balanserad smakupplevelse.

Artikelnr.: LS-022415
Innehåll: 100 g
EAN: 3046920022415
Tillverkarnr.: 022415
Varumärken: Lindt
Spår av: A - gluten, F - Sojabönor, G - Mjölk
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Ingredienser

Kakaomassa, Zucker, Kakaosmör, Mjölkpulver, laktos, Skummjölkspulver, Emulgator (Sojalecithin), Gerstenmalzextrakt, Vanilj, Aroma, 70 % minst kakao i mörk choklad, 30 % minst kakao i mjölkchoklad

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 2319 / 554 kj / kcal
Fett 36 g
  varav mättade fettsyror 21 g
Kolhydrater 46 g
  varav socker 42 g
Protein 8,1 g
Salt 0,15 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Lindt & Sprüngli (Austria) GmbH, Hietzinger Hauptstraße 1A, 1130 , Wien, Österrike, www.lindt.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lindt Excellence Fusion 70% Mjölk