De mest populära kryddorna & örterna

Filtrera och sortera

Priser Highlights Varumärken Kvalitetsstämpel Typ av näring
Filter

❤️ Bästsäljare: 30 artiklar

La Chinata Rökt Paprika Söt

La Chinata Rökt Paprika Söt, Zip-​pack, 150 g

  • Skördad och sorterad för hand
  • Rökta med ek
  • Härlig arom
60 kr 64 kr (400 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

La Chinata Rökt Paprika Stark

La Chinata Rökt Paprika Stark, Burk, 160 g

  • Skördad och sorterad för hand
  • Rökt med ek
  • Härlig arom
74 kr 78 kr (463 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

WIBERG Peppar färgad

WIBERG Peppar färgad, 43 g

  • Pepparblandning & rosa bär
  • Behagligt heta & aromatiska
  • Keramisk kvarn av hög kvalitet
20 kr 41 kr (465 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sonnentor Kanel Ceylon Mald Ekologisk

Sonnentor Kanel Ceylon Mald Ekologisk, 40 g

  • Sötlig mild smak
  • Frisk kryddighet
  • Mångsidig användning
28 kr (700 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kryddblandning "Tajine Marrakesh" Ekologisk

Herbaria Kryddblandning "Tajine Marrakesh" Ekologisk, 100 g

  • Marockansk krydda
  • För traditionella tajine-rätter
  • Passar även till grytor och grytorätter
94 kr (940 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kandisin Classic i Tablettform

Kandisin Classic i Tablettform, Refill (1200 Stycken) (90 g)

  • Kalorifri
  • Perfekt för att söta kaffe & te
  • Baserad på sackarin & cyklamat
66 kr (733 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Arche Naturküche Miso-Buljongtärningar, Eko

Arche Naturküche Miso-​Buljongtärningar, Eko, 80 g

  • 6 portioner
  • Utan jäst och palmolja
  • God även som drickbuljong
31 kr (388 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Rapunzel Rörsockermelass Eko

Rapunzel Rörsockermelass Eko, 300 g

  • Lätt bitter
  • Oraffinerad
  • Utan tillsatser
33 kr (110 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kandisin Stevia Flytande

Kandisin Stevia Flytande, 125 ml

  • Perfekt för att söta frukt & fruktsallad
  • Tål matlagning & bakning
  • Kalorifri
56 kr (448 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Paella Seasoning

La Chinata Paella Seasoning, 48 g

  • Med rökt paprikapulver
  • Utan färgämnen eller konserveringsmedel
  • 4 påsar med 12 g vardera
42 kr (875 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kandisin Classic Flytande

Kandisin Classic Flytande, 225 ml

  • Fast ämne för matlagning &2 bakning
  • Perfekt för kalorifri sötning
  • Idealisk för frukt, puddingar & desserter
35 kr (156 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Sonnentor Peppar Svart Ekologisk

Sonnentor Peppar Svart Ekologisk, Hel, 55 g

  • "Mycket bra" i ÖKO-testet
  • Mild pepparnot i aromen
  • Intensiv kryddighet i smaken
36 kr (655 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

WIBERG Havssalt

WIBERG Havssalt, 120 g

  • Soltorkat havssalt
  • För smaksättning eller avslutning
  • Högsta kvalitet
20 kr 50 kr (167 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Rapunzel Klar Grönsakssoppa Utan Jäst, Eko

Rapunzel Klar Grönsakssoppa Utan Jäst, Eko, 500 g

  • Rik på grönsaker & örter
  • Fri från jäst & tillsatt socker
  • Växtbaserad buljong & smaksättare
69 kr (138 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Alnatura Ekologiskt Rörsocker

Alnatura Ekologiskt Rörsocker, 1 kg

  • Ersätter hushållssocker till 100 %
  • Fint korn och behaglig sötma
  • 100 % ekologiskt odlad
38 kr (38 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Rapunzel Vaniljpulver Bourbon Eko

Rapunzel Vaniljpulver Bourbon Eko, 15 g

  • Malet
  • Unik smak
  • Fermenterad för hand
179 kr (11 933 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Alnatura Ekologiskt Rivet Citronskal

Alnatura Ekologiskt Rivet Citronskal, 5 g

  • Delikat fruktig
  • Med citronolja
  • För bakverk och desserter
12 kr (2 400 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Hon Wasabi - Wasabipasta Tillverkad av Äkta Wasabi

ConFusion Hon Wasabi -​ Wasabipasta Tillverkad av Äkta Wasabi, 42 g

  • 45 % äkta wasabi
  • Utan pepparrot
  • Klar att använda omedelbart
66 kr (1 571 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Wiener Zucker White Rock Candy Sugar Crystals

Wiener Zucker White Rock Candy Sugar Crystals, 500 g

  • Perfekt för te och infusioner
  • Med öppningsbart uttag
  • Från koncentrerade sockerlösningar
33 kr (66 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Spicebar Avokado Topping Ekologisk

Spicebar Avokado Topping Ekologisk, 75 g

  • Perfekt för att strö ovanpå
  • Med solflingor
  • Inget tillsatt socker
55 kr (733 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Maggi Fix Gulasch

Maggi Fix Gulasch, 54 g

  • Med fin paprikaton
  • Med smakrik lök
  • Härlig smakupplevelse
23 kr (426 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Alnatura Havssalt, Jodiserat

Alnatura Havssalt, Jodiserat, 500 g

  • Oraffinerad & finkornig
  • Utan tillsats av klumpförebyggande medel
  • Naturlig torkningsprocess
17 kr (34 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

KOTÁNYI Pepperoncini Birdseye

KOTÁNYI Pepperoncini Birdseye, 24 g

  • Birds Eye Chili Blend
  • Nivå av kryddighet: 70 000 - 90 000 Scoville
  • Riktigt kryddig
44 kr (1 833 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

KOTÁNYI Chilli Scotch Bonnet

KOTÁNYI Chilli Scotch Bonnet, 24 g

  • Fiery & fruktig
  • Granulerad & torkad
  • 100.000 - 300.000 Scoville
44 kr (1 833 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

KOTÁNYI Stekt Kyckling Kryddblandning

KOTÁNYI Stekt Kyckling Kryddblandning, 740 g

  • Perfekt till alla typer av fågel
  • Smakrik & kryddig kombination
  • Äkta paprika & fina örter
100 kr (135 kr / kg)

Leverans till 27. oktober

Rapunzel Vaniljstänger Bourbon Eko

Rapunzel Vaniljstänger Bourbon Eko, 2 Stycken

  • 2 stänger per glas
  • Noggrant fermenterade
  • Oemotståndlig doft
78 kr (39 kr / st.)

Leverans till 19. oktober

Maggi Gourmetsås Peppar-Gräddsås

Maggi Gourmetsås Peppar-​Gräddsås, 22 g

  • Krämig & smakrik
  • Med gröna pepparkorn
  • Snabb & enkel tillagning
17 kr (773 kr / kg)

Leverans till 15. oktober

WIBERG Biffpeppar

WIBERG Biffpeppar, 70 g

  • Harmonisk kryddblandning
  • Stark pepparsmak
  • Med havssalt & örter
41 kr (586 kr / kg)

Slutsåld

WIBERG Svart peppar

WIBERG Svart peppar, 55 g

  • Högsta kvalitet
  • Kryddig & fruktig
  • Handplockad
41 kr (745 kr / kg)

Slutsåld

WIBERG Chili

WIBERG Chili, 40 g

  • Fiery & kryddig
  • Intensiv
  • Keramisk kvarn
41 kr (1 025 kr / kg)

Slutsåld