Krydd- & saltkvarnar

Filtrera och sortera

Priser Highlights Varumärken Kvalitetsstämpel Typ av näring
Filter

Krydd- & saltkvarnar: 1 - 30 av 42 artiklar

WIBERG Peppar färgad

WIBERG Peppar färgad, 43 g

  • Pepparblandning & rosa bär
  • Behagligt heta & aromatiska
  • Keramisk kvarn av hög kvalitet
20 kr 41 kr (465 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

WIBERG Havssalt

WIBERG Havssalt, 120 g

  • Soltorkat havssalt
  • För smaksättning eller avslutning
  • Högsta kvalitet
20 kr 50 kr (167 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

La Chinata Paprikaflingor i Kvarnen

La Chinata Paprikaflingor i Kvarnen, Stark (24 g)

  • Fin kvarn
  • Med torkad paprika
  • Innovativ och praktisk
56 kr (2 333 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sal de Ibiza Granito To Go

Sal de Ibiza Granito To Go, 31,10 g

  • Minishaker
  • Praktisk att ta med sig
  • Naturligt havssalt
72 kr (2 315 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Peppar Vit Hel

KOTÁNYI Peppar Vit Hel, 52 g

  • Alltid bra till marinader, fisk & såser
  • För lite kryddighet
  • Soltorkad
44 kr (846 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Vitlök Pikant

KOTÁNYI Vitlök Pikant, 48 g

  • Kryddig & lite söt
  • För det asiatiska köket
  • Förädlar musslor & ratatouille
44 kr (917 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Chocozauber

KOTÁNYI Chocozauber, 62 g

  • För kaffe & desserter
  • För förfining & dekorering
  • Kvarn för engångsbruk
44 kr (710 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

KOTÁNYI Pizzaörter

KOTÁNYI Pizzaörter, 24 g

  • För pizza & foccacia
  • Förfinar medelhavssallader
  • Med havssalt
44 kr (1 833 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Svartpeppar

KOTÁNYI Svartpeppar, 36 g

  • Att förädla soppor och såser
  • Torkad av sol
  • Universellt tillämplig
44 kr (1 222 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Rökt Salt med Havssalt

KOTÁNYI Rökt Salt med Havssalt, 30 g

  • Rökt salt med havssalt
  • Kallrökt över bokträ
  • Perfekt för fisk- & pastarätter
55 kr (1 833 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Herbaria Kryddblandning "Superhöna" Ekologisk

Herbaria Kryddblandning "Superhöna" Ekologisk, I kvarn, 50g

  • För kyckling och fjäderfä
  • Passar även bra till kanin
  • Med koriander & nana-mynta
77 kr (1 540 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Stensalt

KOTÁNYI Stensalt, 88 g

  • Från Punjab söder om Himalayabergen
  • 100% naturligt
  • Dekorativ färgsättning
55 kr (625 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Peppar-Salt

KOTÁNYI Peppar-​Salt, 65 g

  • Innovativ kryddkvarn
  • Perfekt till matbordet
  • För smaksättning
44 kr (677 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Steak Peppar

KOTÁNYI Steak Peppar, 45 g

  • Finjusterat skapande
  • Stark pepparnot
  • Med koriander & rosa bär
44 kr (978 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI 5 Pepparmix med Rökt Peppar

KOTÁNYI 5 Pepparmix med Rökt Peppar, 42 g

  • Ger djup i smaken
  • Rökt över bokträ
44 kr (1 048 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Pastaörter

KOTÁNYI Pastaörter, 100 ml

  • Förfinar även dipper, pålägg & sallader
  • Med havssalt
  • Fina örter & ingredienser
44 kr (440 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Steak Krydda Beredning Nötkött & Vildsvin, Kvarn Ekologisk

Österreichische Bergkräuter Steak Krydda Beredning Nötkött & Vildsvin, Kvarn Ekologisk, 100 g

  • Intensivt aromatisk
  • Avrundar kött perfekt
  • Med olika sorters peppar
118 kr 125 kr (1 180 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Viani Havssalt med Citron i Kvarnen

Viani Havssalt med Citron i Kvarnen, 90 g

  • Uppfriskande smak
  • Typiskt medelhavsinspirerad
88 kr (978 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Herbaria Bondens Brödsalt Mini Mill Ekologisk

Herbaria Bondens Brödsalt Mini Mill Ekologisk, 19 g

  • Rustik
  • Salt
  • Kryddig
44 kr (2 316 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Färgglad Peppar

KOTÁNYI Färgglad Peppar, 35 g

  • Perfekt blandning
  • Speciell arom
  • Mild & aromatisk
44 kr (1 257 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Herbaria Medelhavsbrödsalt Minikvarn Ekologiskt

Herbaria Medelhavsbrödsalt Minikvarn Ekologiskt, 15 g

  • För en speciell behandling
  • Medelhavsdoft
44 kr (2 933 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sal de Ibiza Saltkvarn med Grovt Havssalt

Sal de Ibiza Saltkvarn med Grovt Havssalt, 110 g

  • Mild och välsmakande
  • Mycket aromatisk
  • Rik på mineraler
416 kr (3 782 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Herbaria Hot'n Spicy Kvarn Ekologisk

Herbaria Hot'n Spicy Kvarn Ekologisk, 20 g

  • Torkad Birds Eye chili
  • Hela baljor
  • Mycket heta
78 kr (3 900 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Oliver med Örter

KOTÁNYI Oliver med Örter, 46 g

  • Bra smak
  • Med medelhavsörter
  • Perfekt för pasta, sallader & dippar
44 kr (957 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

KOTÁNYI Chili med Havssalt - Kvarn Ekologisk

KOTÁNYI Chili med Havssalt -​ Kvarn Ekologisk, 35 g

  • Havssalt med fin skärpa
  • Perfekt till kött, fisk
  • Kryddigt och pikant
50 kr (1 429 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Pepperoncini Birdseye

KOTÁNYI Pepperoncini Birdseye, 24 g

  • Birds Eye Chili Blend
  • Nivå av kryddighet: 70 000 - 90 000 Scoville
  • Riktigt kryddig
44 kr (1 833 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

KOTÁNYI Karamell Vanilj

KOTÁNYI Karamell Vanilj, 53 g

  • För förfining
  • För kaffe & desserter
  • Kvarn för engångsbruk
44 kr (830 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

Steak Krydda Kyckling, Anka & Kalkon, Kvarn Ekologisk

Österreichische Bergkräuter Steak Krydda Kyckling, Anka & Kalkon, Kvarn Ekologisk, 80 g

  • Aromatisk smaksättning
  • Intensiv smakdoft
  • Med peppar, vitlök & spiskummin
125 kr (1 563 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Herbaria Luisenhaller Saltkvarn

Herbaria Luisenhaller Saltkvarn, 90 g

  • För potatis och tomater
  • Rik på mineraler
  • Uniodiserad och utan tillsatser
56 kr (622 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KOTÁNYI Chilli med Havssalt

KOTÁNYI Chilli med Havssalt, 35 g

  • Värmenivå: 8000 - 9500 Scoville
  • 50% chili-innehåll
  • För kött & grönsaker
44 kr (1 257 kr / kg)

Leverans till 19. oktober