Spicebar Avokado Topping Ekologisk, 75 g

Kryddmix för mer smak på avokadon

55 kr

(733 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 75 g

I lager

Leverans senast onsdag, 07. oktober om du beställer senast tisdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Perfekt för att strö ovanpå
  • Med solflingor
  • Inget tillsatt socker

Ofta köpt tillsammans med Spicebar Umami Bums Ekologisk, 100 g

Spicebar Avokado Topping Ekologisk, 75 g 55 kr (733 kr / kg)
Spicebar Umami Bums Ekologisk, 100 g 65 kr (650 kr / kg)
Totalpris: 120 kr
Beskrivning

Ge din avokado mer smak och ge den en generös nypa ekologisk avokadotopping från Spicebar. Kryddblandningen med solflingor, svart spiskummin, stekt lök, citronskal med mera är perfekt för att strö avokadon på bröd, från grillen eller i en sallad. Receptet på kryddblandningen är fri från tillsatt socker.

Artikelnr.: SL-11114
Innehåll: 75 g
EAN: 4260752751681
Tillverkarnr.: 11144
Varumärken: Spicebar
Kvalitetsstämpel: Bio Siegel, Ekologisk märkning från EU/icke-EU
Spår av: M - Senap
Råd om lagring: Förvaras svalt och torrt
Egenskaper: fri från tillsatt socker
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 787 / 188 kj / kcal
Fett 7,4 g
  varav mättade fettsyror 0,7 g
Kolhydrater 22 g
  varav socker 12 g
Protein 8,6 g
Salt 35,8 g
Ingredienser

Salt[1], Svart kummin[2], Röstzwiebel[2] (Zwiebel[2], Solrosolja[2]), Zitronenschale[2], Paprika[2], Peppar[2], Rosa peppar[2], Oregano[2], Gräslök[2]

  1. Sonnenflocken
  2. aus kontrolliert biologischem Anbau
Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Spicebar GmbH , Am Borsigturm 100, 13507, Berlin , Tyskland, info@spicebar.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Spicebar Avokado Topping Ekologisk

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder