Bonbonmeister Kaiser Körsbär Aronia, 90 g
Fruktträdgård att ta med
27 kr
(300 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
-
Bonbonmeister Kaiser
Brust Caramellen
Med friskheten från ädla granar
27 kr(270 kr / kg) -
Bonbonmeister Kaiser
Bimentol Sockerfri
Ultimat friskhetskick
27 kr(360 kr / kg) -
Bonbonmeister Kaiser
Körsbär Aronia
Fruktträdgård att ta med
27 kr(300 kr / kg) -
Bonbonmeister Kaiser
Svart Fläder
Första val av alla äldre älvor
27 kr(300 kr / kg) -
Bonbonmeister Kaiser
Vild Havtorn
Godisnjutning för stora och små
27 kr(300 kr / kg) -
Bonbonmeister Kaiser
Hostdroppar Blandning
Klassisk triad
27 kr(270 kr / kg) -
-
Bonbonmeister Kaiser
Bimenthol Original
Uppfriskande som en bergsbäck
27 kr(318 kr / kg) -
-
Bonbonmeister Kaiser
Skogshonungsalvia
Erfarenhet i överflöd
27 kr(300 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Mjuk fyllning
- Med 15% fruktberedning
- Förförisk, fruktig smak
Liknande produkter
Beskrivning
En godis utan dess like: Det känsligt smältande skalet och den förföriska fruktiga fylligheten med minst 40 procent frukt säkerställer en särskilt fyllig njutning. Subtila syrliga toner av surkörsbär och aronia gör denna sort till en absolut favorit att alltid ha till hands.
Det fina samspelet mellan hårt skal och mjuk fyllning representerar sann mästergodiskonst, uppskattad av finsmakare och finsmakare - makalöst bra, i mer än 50 år! Godisarna är individuellt inslagna.
| Artikelnr.: | XFA-FRK-2845 |
|---|---|
| Innehåll: | 90 g |
| EAN: | 9000154028456 |
| Tillverkarnr.: | 2845 |
| Varumärken: | Bonbonmeister Kaiser |
| Typ av näring: | Kosher |
| Ursprung: | Österrike |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
Ingredienser
Zucker, Glukossirap, Invertzuckersirup, Säuerungsmittel: Citronensäure, 1,5 % Sauerkirschpüree[1], 0,75 % Sauerkirschsaftkonzentrat, natürliches Kirsch-Aroma mit anderen natürlichen Aromen, 0,28 % Aronia juice koncentrat[2], Verdickungsmittel: Pektin, Holunderbeersaftkonzentrat
- entspricht ca. 5.1g Sauerkirschen
- entspricht ca. 1g Aroniabeeren
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1570 / 375 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 92 g |
| varav socker | 72 g |
| Protein | <0,01 g |
| Salt | 0 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Friedrich Kaiser Zuckerl , Scheffelstraße 12, 6900, Bregenz , Österrike, www.kaiser-zuckerl.at |
|---|
Passar med
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Bonbonmeister Kaiser Körsbär Aronia
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.700 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering