Alnatura Fin Blomning, Eko, 500 g

Mild sötma i varje tugga

66 kr

(132 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 g

Bara 7 styck kvar på lager

Leverans senast torsdag, 08. oktober om du beställer senast torsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Fin blommig doft
  • Ekologisk kvalitet
  • Krämig konsistens

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Fruktpålägg Hallon 70% Frukt, Eko, 200 g

Alnatura Fin Blomning, Eko, 500 g 66 kr (132 kr / kg)
Alnatura Fruktpålägg Hallon 70% Frukt, Eko, 200 g 40 kr (200 kr / kg)
Totalpris: 106 kr
Beskrivning

Ekologisk honung fina blommor från Alnatura erbjuder en mild och söt smak. Med sin fina doft och krämiga konsistens passar den utmärkt som pålägg samt för att söta bakverk och drycker.

Artikelnr.: MM-129843
Innehåll: 500 g
EAN: 4104420024441
Tillverkarnr.: 129843
Varumärken: Alnatura
Kvalitetsstämpel: Bio zertifiziert
Typ av näring: Vegetarisk
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och mörkt, Återförslut förpackningen efter användning
Ingredienser

Honung

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1256 / 300 kj / kcal
Fett 0,5 g
  varav mättade fettsyror 0,1 g
Kolhydrater 75 g
  varav socker 75 g
Kostfiber 0,5 g
Protein 0,5 g
Salt 0,01 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Fin Blomning, Eko

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder