Alnatura Fin Blomning, Eko, 500 g
Mild sötma i varje tugga
64 kr
(128 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Fin blommig doft
- Ekologisk kvalitet
- Krämig konsistens
Passar med
Beskrivning
Ekologisk honung fina blommor från Alnatura erbjuder en mild och söt smak. Med sin fina doft och krämiga konsistens passar den utmärkt som pålägg samt för att söta bakverk och drycker.
| Artikelnr.: | MM-129843 |
|---|---|
| Innehåll: | 500 g |
| EAN: | 4104420024441 |
| Tillverkarnr.: | 129843 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegetarisk |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt, torrt och mörkt, Återförslut förpackningen efter användning |
Ingredienser
Honung
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1256 / 300 kj / kcal |
| Fett | 0,5 g |
| varav mättade fettsyror | 0,1 g |
| Kolhydrater | 75 g |
| varav socker | 75 g |
| Kostfiber | 0,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,01 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Fin Blomning, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering