Alnatura Marsipanbar Mörk Choklad, Eko, 40 g
Marsipan möter choklad
14 kr
(350 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
Alnatura
Kokosbar Mörk Choklad, Eko
För alla kokosälskare
10 kr(250 kr / kg) -
Alnatura
Marsipanbar Mörk Choklad, Eko
Marsipan möter choklad
14 kr(350 kr / kg) -
Alnatura
Kokosbar Mjölkchoklad, Eko
Perfekt för mellanmål
10 kr(250 kr / kg) -
Alnatura
Marsipan-Nougatbar, Mörk Choklad, Eko
Perfekt för resan
16 kr(400 kr / kg) -
Alnatura
Fikon-Dadelbar, Eko
Torkad frukt möter choklad
13 kr(433 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Mörk choklad
- Ekologisk kvalitet
- Vegansk
Beskrivning
Ekologisk marsipanbar från Alnatura kombinerar fin mörk choklad med en fyllning av marsipan. Tack vare sin praktiska storlek passar den perfekt att ta med eller som mellanmål.
| Artikelnr.: | MM-138337 |
|---|---|
| Innehåll: | 40 g |
| EAN: | 42214458 |
| Tillverkarnr.: | 138337 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Spår av: | F - Sojabönor, G - Mjölk, H - Nötter |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2052 / 490 kj / kcal |
| Fett | 28 g |
| varav mättade fettsyror | 6,7 g |
| Kolhydrater | 49 g |
| varav socker | 47 g |
| Kostfiber | 4,1 g |
| Protein | 7,2 g |
| Salt | 0,03 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Marsipanbar Mörk Choklad, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering