Alnatura Kokosbar Mörk Choklad, Eko, 40 g
För alla kokosälskare
10 kr
(250 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
Alnatura
Kokosbar Mörk Choklad, Eko
För alla kokosälskare
10 kr(250 kr / kg) -
Alnatura
Marsipanbar Mörk Choklad, Eko
Marsipan möter choklad
14 kr(350 kr / kg) -
Alnatura
Kokosbar Mjölkchoklad, Eko
Perfekt för mellanmål
10 kr(250 kr / kg) -
Alnatura
Marsipan-Nougatbar, Mörk Choklad, Eko
Perfekt för resan
16 kr(400 kr / kg) -
Alnatura
Fikon-Dadelbar, Eko
Torkad frukt möter choklad
13 kr(433 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Saftig bar
- Ekologisk kvalitet
- Tillverkad utan lecitin
Beskrivning
Ekologisk kokosbar lockar med sin lätt exotiska smak. Saftiga kokosflingor är täckta av mjölkchoklad och mörk choklad. En förpackning innehåller två barer.
| Artikelnr.: | MM-130440 |
|---|---|
| Innehåll: | 40 g |
| EAN: | 42143956 |
| Tillverkarnr.: | 130440 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Spår av: | A - gluten, F - Sojabönor, H - Nötter, N - Sesamfrön |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2282 / 545 kj / kcal |
| Fett | 39 g |
| varav mättade fettsyror | 29 g |
| Kolhydrater | 39 g |
| varav socker | 36 g |
| Kostfiber | 9,4 g |
| Protein | 4,7 g |
| Salt | 0,08 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Kokosbar Mörk Choklad, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering