TEEKANNE Bio Luxury Cup English Breakfast Club, 50 g
Svart te till frukost
88 kr
(1 760 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Mount Darjeeling
Svart te av högsta klass
82 kr(1 640 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Hey Earl Grey
En sort för riktiga svartte-konnässörer
82 kr(1 640 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup English Breakfast Club
Svart te till frukost
88 kr(1 760 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Rooibos Safari
Skonsam te-njutning för hela familjen
98 kr(1 960 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Cool Peppermint Bio
Färsk tenjutning för varje dag
90 kr(3 000 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Green Tea Greetings
Naturligt, handplockat grönt te
82 kr(1 640 kr / kg) -
-
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Fruit Melody
Unna dig en stunds time out!
90 kr(1 304 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Queen Camomille
Ett te av kunglig standard
98 kr(3 267 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Vitalizing Herbs
Njut av balansen
90 kr(1 800 kr / kg) -
TEEKANNE
Bio Luxury Cup Sound of the Alps
Upplev den naturliga prakten i bergen
90 kr(1 800 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Starkt & fylligt
- 100 % svart te
- I 25 smakförseglade portioner
Beskrivning
English Breakfast Club är en klassiker gjord på noggrant blandade svarta teer - fylligt och intensivt, med en bärnstensfärgad infusion. Teet får dig försiktigt igång på morgonen, men smakar också bra med ett eftermiddagsmellanmål. De starka smakerna harmonierar med söta desserter och salta snacks. Fylld i smakförseglade koppportioner.
| Artikelnr.: | TK-68460 |
|---|---|
| Innehåll: | 50 g |
| EAN: | 9001475084602 |
| Tillverkarnr.: | 068460 |
| Varumärken: | TEEKANNE |
| Te: | I tepåsar |
| Kvalitetsstämpel: | Bio Siegel, Ekologisk märkning från EU/icke-EU, Fairtrade |
| Ursprung: | Tyskland |
| Bryggtid: | 3 minuter, 4 minuter, 5 minuter |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
| Egenskaper: | fri från plast |
Ingredienser
Svart te[1]
- Bio
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml[1] |
|---|---|
| Energi | 4 / 1 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 0,4 g |
| varav socker | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
- vid beredning av en dospåse med 200 ml vatten
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Österrike, www.teekanne.at/de-at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för TEEKANNE Bio Luxury Cup English Breakfast Club
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering