STAUD‘S Persika Gul fint silad - Sockerreducerad, 200 g
Mindre socker, full persikosmak
45 kr
(225 kr / kg, inkl. 6% moms.
Sorter:
Egenskaper och fördelar
- Särskilt hög frukthalt
- Naturlig sötma
Beskrivning
Jam och medveten kost behöver inte utesluta varandra. Staud's bevisar detta med sin sockerreducerade persikosylt. Den särskilt höga andelen söt frukt kompenserar för det minskade sockerinnehållet och ger sylten en utsökt, naturlig sötma.
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 519 / 124 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 29 g |
| varav socker | 28 g |
| Protein | 0,7 g |
| Salt | 0 g |
Ingredienser
80 % Persikor, Pektin[1], Zitronensaftkonzentrat
- Geliermittel
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | STAUD‘S GMBH, Hubergasse 3, 1160, Wien, Österrike, www.stauds.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för STAUD‘S Persika Gul fint silad - Sockerreducerad
5,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 4 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
4 recensioner
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering