STAUD‘S Blåtry Fint Silad - Sockerreducerad, 200 g
Bärnyhet för nyfikna gourmeter
45 kr
(225 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Milt sur smak
- Bärliknande och aromatisk
- 1/3 mindre socker
Beskrivning
Välkommen till den fruktiga STAUD's-familjen! Haskap-bäret kommer ursprungligen från Sibirien och har många olika namn: Honeyberry, Mayberry eller Blue Honeysuckle. Dess typiska sötsyrliga arom och milt syrliga smak utvecklas optimalt i STAUD's - tack vare en tredjedel mindre socker än i konventionella recept. Dessutom smickrar den fina purén gommen. Oavsett om det är som pålägg, fyllning eller bara att skeda i, kommer den här sorten snabbt att bli en familjehit!
Ingredienser
80 % Haskap bär, Zucker, Pektin[1], Zitronensaftkonzentrat
- Geliermittel
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 523 / 125 kj / kcal |
| Fett | 0,6 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 26 g |
| varav socker | 26 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | STAUD‘S GMBH, Hubergasse 3, 1160, Wien, Österrike, www.stauds.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för STAUD‘S Blåtry Fint Silad - Sockerreducerad
| 5 stjärnor | | 2 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
2 recensioner
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering