STAUD‘S Begränsad Bergamottgelé, 250 g
Unik och en touch av exotism
74 kr
(296 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Fruktigt fräsch
- Något syrlig
- Läcker smet
Beskrivning
Fruktigt fräsch och lätt syrlig, med en hint av exotism, är smaken av Stauds Bergamottgelé. Den unika smaken ger en trevlig variation vid bordet.
Ingredienser
Bergamottjuice, Zucker, Pektin[1]
- Geliermittel
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 976 / 233 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 53 g |
| varav socker | 53 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | STAUD‘S GMBH, Hubergasse 3, 1160, Wien, Österrike, www.stauds.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för STAUD‘S Begränsad Bergamottgelé
2 kundrecensioner i alla språk
5,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 5 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
5 recensioner
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 2 recensioner tillgängliga på andra språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering