STAUD‘S Citron - Fruktkräm (Limited edition), 250 g
Högt fruktinnehåll i receptet
74 kr
(296 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Syrligt-fräsch
- Fruktig-exotisk
- Varierad njutning
Beskrivning
Limited Lemon Fruktpålägg från Staud's med ett högt fruktinnehåll på 60% i receptet smakar fruktigt-friskt, exotiskt och lätt syrligt. Variation vid bordet är garanterad.
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 800 / 191 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 44 g |
| varav socker | 44 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | STAUD‘S GMBH, Hubergasse 3, 1160, Wien, Österrike, www.stauds.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för STAUD‘S Citron - Fruktkräm (Limited edition)
5,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 3 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
3 recensioner
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering