STAUD‘S Aprikos fint silad - Sockerreducerad, 200 g
Här är frukten stjärnan
45 kr
(225 kr / kg, inkl. 6% moms.
Sorter:
Egenskaper och fördelar
- Särskilt hög frukthalt
- Inga fruktbitar
Beskrivning
Marilla är en klassiker bland jams. Aprikosmarmelad spelar en viktig roll inte bara som pålägg till frukostbakelser, utan även i många bakverk. Stauds sockerreducerade version har ett särskilt högt fruktinnehåll. Den är också särskilt lämplig för bakverk och kex eftersom den inte innehåller några fruktbitar.
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 532 / 127 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 28 g |
| varav socker | 27 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0 g |
Ingredienser
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | STAUD‘S GMBH, Hubergasse 3, 1160, Wien, Österrike, www.stauds.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för STAUD‘S Aprikos fint silad - Sockerreducerad
2 kundrecensioner i alla språk
4,9 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 7 | (87%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 1 | (12%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
8 recensioner
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 2 recensioner tillgängliga på andra språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering