Kryddor & örter från hela världen

Smaken av världen

Handla efter kategorier

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

    Filtrera och sortera

    Priser Highlights Varumärken Kvalitetsstämpel Typ av näring
    Filter

    Kryddor: 1 - 30 av 1628 artiklar

    La Chinata Rökt Paprika Söt

    La Chinata Rökt Paprika Söt, Zip-​pack, 150 g

    • Skördad och sorterad för hand
    • Rökta med ek
    • Härlig arom
    60 kr 64 kr (400 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    La Chinata Rökt Paprika Stark

    La Chinata Rökt Paprika Stark, Burk, 160 g

    • Skördad och sorterad för hand
    • Rökt med ek
    • Härlig arom
    74 kr 78 kr (463 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    WIBERG Peppar färgad

    WIBERG Peppar färgad, 43 g

    • Pepparblandning & rosa bär
    • Behagligt heta & aromatiska
    • Keramisk kvarn av hög kvalitet
    20 kr 41 kr (465 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Sonnentor Kanel Ceylon Mald Ekologisk

    Sonnentor Kanel Ceylon Mald Ekologisk, 40 g

    • Sötlig mild smak
    • Frisk kryddighet
    • Mångsidig användning
    28 kr (700 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Kryddblandning "Tajine Marrakesh" Ekologisk

    Herbaria Kryddblandning "Tajine Marrakesh" Ekologisk, 100 g

    • Marockansk krydda
    • För traditionella tajine-rätter
    • Passar även till grytor och grytorätter
    94 kr (940 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    La Chinata Pimentón Premium Burk

    La Chinata Pimentón Premium Burk, söt, 70 g

    • Skördad och sorterad för hand
    • I 2 olika sorter
    • Rökta med ek
    62 kr 66 kr (886 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Stay Spiced! Umami Kryddberedning

    Stay Spiced! Umami Kryddberedning, 70 g

    • Utan glutamat och smakförstärkare
    • Mångsidig användning
    • Perfekt för kreativa rätter
    88 kr (1 257 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Kandisin Classic i Tablettform

    Kandisin Classic i Tablettform, Refill (1200 Stycken) (90 g)

    • Kalorifri
    • Perfekt för att söta kaffe & te
    • Baserad på sackarin & cyklamat
    66 kr (733 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Sonnentor Vitlökskorn Ekologisk

    Sonnentor Vitlökskorn Ekologisk, 40 g

    • Ger krydda till många rätter
    • Intensiv kryddig arom
    • Passar till nästan allt
    29 kr (725 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Arche Naturküche Miso-Buljongtärningar, Eko

    Arche Naturküche Miso-​Buljongtärningar, Eko, 80 g

    • 6 portioner
    • Utan jäst och palmolja
    • God även som drickbuljong
    31 kr (388 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    La Chinata Rökt Paprika Bittersöt

    La Chinata Rökt Paprika Bittersöt, Burk, 160 g

    • Skördad och sorterad för hand
    • Från de finaste chilifrukterna
    • Ljuvlig arom
    74 kr 78 kr (463 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Sonnentor Blåklöver Mald Ekologisk

    Sonnentor Blåklöver Mald Ekologisk, 40 g

    • Exceptionell färg
    • Kryddig arom
    • Mångsidig
    29 kr (725 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Ankerkraut BBQ Rub "Magic Dust"

    Ankerkraut BBQ Rub "Magic Dust", Förpackning, 750 g

    • Ursprungligt amerikanskt recept
    • Lätt att använda
    • Något kryddig
    223 kr (297 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Rapunzel Rörsockermelass Eko

    Rapunzel Rörsockermelass Eko, 300 g

    • Lätt bitter
    • Oraffinerad
    • Utan tillsatser
    33 kr (110 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Herbaria Kryddblandning "Trüffellycka" Ekologisk

    Herbaria Kryddblandning "Trüffellycka" Ekologisk, 110 g

    • Perfekt för risotto och bräserade rätter
    • Passar även bra till pasta och sallad
    • Med söt kastanj & mandel svamp
    112 kr (1 018 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Sonnentor Umami Kryddblandning, Eko

    Sonnentor Umami Kryddblandning, Eko, 60 g

    • Mustig smakförstärkare
    • Karljohansvamp, palsternacka & mer
    • Veganskt, utan jäst & vitlök
    56 kr (933 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Kandisin Stevia i tablettform

    Kandisin Stevia i tablettform, 300 st. (21 g)

    • Perfekt för att söta kaffe och te
    • Från växtkälla
    • 1 tablett = ca 4g socker
    72 kr (3 429 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Wiener Zucker Farinsocker

    Wiener Zucker Farinsocker, 500 g

    • Karamelliserat
    • Förädlat med sockerrörssirap
    • Perfekt till mördegskakor & pepparkakor
    39 kr (78 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Rapunzel Klar Grönsakssoppa Med Jäst, Eko

    Rapunzel Klar Grönsakssoppa Med Jäst, Eko, 500 g

    • Klassisk buljongsmak
    • Med ekologisk jäst från spannmål
    • Helt växtbaserad kryddbas
    88 kr (176 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Kandisin Stevia Flytande

    Kandisin Stevia Flytande, 125 ml

    • Perfekt för att söta frukt & fruktsallad
    • Tål matlagning & bakning
    • Kalorifri
    56 kr (448 kr / l)

    Leverans till 12. oktober

    Paella Seasoning

    La Chinata Paella Seasoning, 48 g

    • Med rökt paprikapulver
    • Utan färgämnen eller konserveringsmedel
    • 4 påsar med 12 g vardera
    42 kr (875 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Wiener Zucker Brunt Kandisocker

    Wiener Zucker Brunt Kandisocker, 500 g

    • Karamelliserat
    • Perfekt till varma drycker
    • God bakingrediens till kakor & småkakor
    44 kr (88 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Dr. Oetker Vanillinsocker

    Dr. Oetker Vanillinsocker, 10 Förpackningar

    • Beprövad ingrediens för bakning
    • För alla desserter
    • Passar även för drycker
    25 kr (313 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Rapunzel Örtsalt På Burk, Eko

    Rapunzel Örtsalt På Burk, Eko, 125 g

    • Utan jod
    • Oraffinerat
    • Med örter & grönsaker
    23 kr (184 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Kandisin Classic Flytande

    Kandisin Classic Flytande, 225 ml

    • Fast ämne för matlagning &2 bakning
    • Perfekt för kalorifri sötning
    • Idealisk för frukt, puddingar & desserter
    35 kr (156 kr / l)

    Leverans till 12. oktober

    Ankerkraut Röda Kampot

    Ankerkraut Röda Kampot, 70 g

    • Från Kambodja
    • Mycket sällsynt
    • Ädel sort
    100 kr (1 429 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Sonnentor Peppar Svart Ekologisk

    Sonnentor Peppar Svart Ekologisk, Hel, 55 g

    • "Mycket bra" i ÖKO-testet
    • Mild pepparnot i aromen
    • Intensiv kryddighet i smaken
    36 kr (655 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    KOTÁNYI Örter Rustikana

    KOTÁNYI Örter Rustikana, 48 g

    • Syrlig & karaktäristisk
    • För smaksättning vid bordet
    • För sallader, grönsaker & kött
    44 kr (917 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Ankerkraut Svart Kampot

    Ankerkraut Svart Kampot, 80 g

    • Fin arom
    • Subtil kryddighet
    • Perfekt för kötträtter
    100 kr (1 250 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Rapunzel Citronskal Tärnat Eko

    Rapunzel Citronskal Tärnat Eko, 100 g

    • Kanderad
    • Aromatisk
    • Intensivt fruktig
    26 kr (260 kr / kg)

    Leverans till 12. oktober

    Oavsett om det är orientaliska, indiska, afrikanska eller från andra delar av världen - kryddor och örter ger rätter den rätta och omisskännliga smaken.