Söta pålägg från Frunix

Filtrera och sortera

Priser Varumärken Fruktsammansättning Typ av näring
Filter

Frukt- & nötspreads: 9 artiklar

Frunix Fruktpålägg Fläderbär-Kanel

Frunix Fruktpålägg Fläderbär-​Kanel, 210 g

  • Låg halt av fruktos & histamin
  • Vegansk
  • Fruktig & syrlig smak
54 kr 61 kr (257 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Frunix Fruktpålägg Havtorn

Frunix Fruktpålägg Havtorn, 210 g

  • Citrusaktig sötma
  • Låg halt av fruktos
  • Naturlig syrlighet
54 kr 61 kr (257 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Frunix Fruktpålägg Tranbär

Frunix Fruktpålägg Tranbär, 210 g

  • 50% tranbär
  • Låg halt av fruktos & histamin
  • Innehåller fruktosfri glukossirap
54 kr 61 kr (257 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Frunix Hasselnöt-kakao Pålägg

Frunix Hasselnöt-​kakao Pålägg, 250 g

  • 35 % utvalda hasselnötter
  • Helt utan palmolja
  • Njut av veganskt & med låg fruktoshalt
70 kr 78 kr (280 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Frunix Fruktpålägg Blåbär

Frunix Fruktpålägg Blåbär, 210 g

  • Låg halt av fruktos & histamin
  • Tillverkad för hand
  • Fruktig & frisk smak
59 kr 66 kr (281 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Frunix Fruktpålägg Havtorn-Passionsfrukt

Frunix Fruktpålägg Havtorn-​Passionsfrukt, 210 g

  • Exotiskt fruktig
  • Låg halt av fruktos
  • Även för müsli, desserter & Co.
54 kr 61 kr (257 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Frunix Fruktpålägg Aprikos

Frunix Fruktpålägg Aprikos, 210 g

  • Underbart fruktig
  • Med en speciell romsmak
  • Låg halt av fruktos
54 kr 61 kr (257 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Frunix Fruktpålägg Svartvinbär

Frunix Fruktpålägg Svartvinbär, 210 g

  • Full av smak
  • Behaglig syra
  • Låg halt av fruktos
54 kr 61 kr (257 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Frunix Fruktpålägg Hallon

Frunix Fruktpålägg Hallon, 210 g

  • Fräsch, fruktig, söt
  • Låg halt av fruktos
  • Med endast ett fåtal frön
59 kr 66 kr (281 kr / kg)

Leverans till 13. oktober