Frunix Fruktpålägg Aprikos, 210 g
Den österrikiska klassikern
58 kr
(276 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
-
Frunix
Fruktpålägg Blåbär
Perfekt för frukost & bakning
64 kr(305 kr / kg) -
-
Frunix
Fruktpålägg Aprikos
Den österrikiska klassikern
58 kr(276 kr / kg) -
Frunix
Fruktpålägg Svartvinbär
För rostat bröd, brunt bröd och dessert
58 kr(276 kr / kg) -
Frunix
Fruktpålägg Havtorn
Låg fruktoshalt, mycket smak
58 kr(276 kr / kg) -
Frunix
Fruktpålägg Havtorn-Passionsfrukt
En speciell smak
58 kr(276 kr / kg) -
Frunix
Fruktpålägg Hallon
Den finaste fruktsmaken
64 kr(305 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Underbart fruktig
- Med en speciell romsmak
- Låg halt av fruktos
Beskrivning
Ett klassiskt österrikiskt recept, detta aprikospålägg har förfinats med en droppe rom. Medan alkoholen avdunstar under tillagningsprocessen kvarstår den aromatiska smaken. En dröm på rostat bröd, brunt bröd och pannkakor!
| Artikelnr.: | FRX-471144 |
|---|---|
| Innehåll: | 210 g |
| EAN: | 9120083471144 |
| Tillverkarnr.: | 471144 |
| Varumärken: | Frunix |
| Fruktsammansättning: | Aprikos & Aprikos |
| Råd om lagring: | Förvaras i rumstemperatur, Förvaras i kylskåp efter öppning |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 779 / 186 kj / kcal |
| Fett | 0,1 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 44,4 g |
| varav socker | 38,8 g |
| varav Flervärda alkoholer. | <0,3 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,1 g |
| Gesamtfructose | <1,9 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Frunix GmbH, Hauptplatz 13, 9462, Bad St. Leonhard, Österrike, www.frunix.at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Frunix Fruktpålägg Aprikos
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering