Frunix Fruktpålägg Svartvinbär, 210 g
För rostat bröd, brunt bröd och dessert
58 kr
(276 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
-
Frunix
Fruktpålägg Blåbär
Perfekt för frukost & bakning
64 kr(305 kr / kg) -
-
Frunix
Fruktpålägg Aprikos
Den österrikiska klassikern
58 kr(276 kr / kg) -
Frunix
Fruktpålägg Svartvinbär
För rostat bröd, brunt bröd och dessert
58 kr(276 kr / kg) -
Frunix
Fruktpålägg Havtorn
Låg fruktoshalt, mycket smak
58 kr(276 kr / kg) -
Frunix
Fruktpålägg Havtorn-Passionsfrukt
En speciell smak
58 kr(276 kr / kg) -
Frunix
Fruktpålägg Hallon
Den finaste fruktsmaken
64 kr(305 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Full av smak
- Behaglig syra
- Låg halt av fruktos
Beskrivning
Full bärsmak och en uppfriskande syra gör detta fruktpålägg till en riktig njutning för gommen. Det låga fruktosinnehållet kommer att glädja alla som måste titta på sitt fruktosintag.
| Artikelnr.: | FRX-471106 |
|---|---|
| Innehåll: | 210 g |
| EAN: | 9120083471106 |
| Tillverkarnr.: | 471106 |
| Varumärken: | Frunix |
| Fruktsammansättning: | Bär |
| Råd om lagring: | Förvaras i rumstemperatur, Förvaras i kylskåp efter öppning |
Ingredienser
43 % Svarta vinbär, Glukos, fructosefreier Glukosesirup, Geleringsmedel pektin (Äpplepektin[1])
- von natur aus fructosefrei
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 729 / 174 kj / kcal |
| Fett | 0,1 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 41,4 g |
| varav socker | 34,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,1 g |
| Gesamtfructose | <1,8 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Frunix GmbH, Hauptplatz 13, 9462, Bad St. Leonhard, Österrike, www.frunix.at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Frunix Fruktpålägg Svartvinbär
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering