Bakingredienser från Haas

Filtrera och sortera

Priser Varumärken Typ av näring
Filter

Bakning: 19 artiklar

Haas Punschglasyr

Haas Punschglasyr, 250 g

  • Enkel att blanda
  • Snabb torkning med fin glans
  • Perfekt för dekorering & glasering
33 kr (132 kr / kg)

Leverans till 16. oktober

Haas Våffelbottnar

Haas Våffelbottnar, 160 g

  • Krispig & mångsidig
  • Perfekt till bakverk, glass & kokostoppar
  • Kan användas direkt utan bakning
44 kr (275 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Haas Quittin 2:1

Haas Quittin 2:1, 48 g

  • Stark geleringsförmåga med naturligt pektin
  • Kortare koktid
  • Perfekt till sylt & gelé
50 kr 53 kr (1 042 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Haas Vanillinsocker

Haas Vanillinsocker, 40 g

  • Finns i stor & liten förpackning
  • Fin smak med sötma
  • Perfekt till kakor, desserter & drycker
10 kr 11 kr (250 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Haas Bourbon Vaniljsocker

Haas Bourbon Vaniljsocker, 200 g

  • Med äkta Bourbonvanilj
  • Fin sötma & elegant smak
  • Till kakor, gratänger & drycker
115 kr 122 kr (575 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Haas Bakpulver

Haas Bakpulver, 48 g

  • Vegansk, glutenfri & laktosfri
  • Hög jäskraft för luftiga degar
  • Finns i olika storlekar
10 kr 11 kr (208 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Haas Citronsyra

Haas Citronsyra, 250 g

  • Praktisk 250 g-förpackning
  • Kan även användas i hushållet
  • För smaksättning av sallader & drycker
36 kr (144 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Haas Bakoblater 40 mm, Eko

Haas Bakoblater 40 mm, Eko, 23 g

  • EKO-kvalitet av vete
  • Perfekt rund form för småkakor
  • Skyddsfolie som bevarar färskheten
23 kr (1 000 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Haas Quittin 3:1

Haas Quittin 3:1, 48 g

  • Utan härdade fetter
  • Till gelé & sylt
  • Snabb att använda
39 kr (813 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Haas Hassa

Haas Hassa, 30 g

  • Tillförlitlig för grönsaker & fruktjuicer
  • Konserverar
  • För sockerfattiga livsmedel & frukt
13 kr (433 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Haas Bakpulver med vinsten

Haas Bakpulver med vinsten, 48 g

  • Naturlig vinsyra istället för fosfat
  • Tillförlitlig jäsning med bikarbonat
  • Perfekt luftighet i alla degar
11 kr (229 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Haas Instantgelatin

Haas Instantgelatin, 30 g

  • Rörs direkt ner utan blötläggning
  • Kan användas utan uppvärmning
  • Perfekt till söta & salta rätter
29 kr (967 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Haas Torrjäst Single

Haas Torrjäst Single, 21 g

  • Baka direkt utan fördeg & spara tid
  • Lång hållbarhet
  • Enkel att knåda in i degen
14 kr (667 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Haas Quittin 4:1

Haas Quittin 4:1, 48 g

  • Till sylt, chutney & gelé
  • Endast 250 g socker till 1 kg frukt
  • Enkel & platsbesparande förvaring
50 kr 53 kr (1 042 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Haas Quittin 1:1

Haas Quittin 1:1, 34 g

  • Helt växtbaserad & utan härdade fetter
  • Stark geleringsförmåga & kort koktid
  • Till sylt & fina geléer
37 kr 39 kr (1 088 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Haas Vaniljglasyr

Haas Vaniljglasyr, 250 g

  • Snabb torkning
  • Fin vaniljarom med sockerbas
  • Hög skärfasthet utan att spricka
33 kr (132 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Haas Citronglasyr

Haas Citronglasyr, 250 g

  • Snabb att blanda utan kokning
  • Frisk citronsmak med fin glans
  • Perfekt för dekorering & glasering
33 kr (132 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Haas Jordgubbs- & Kvittenpektin 2:1

Haas Jordgubbs-​ & Kvittenpektin 2:1, 48 g

  • Till sylt, chutney & gelé
  • Endast 500 g socker till 1 kg frukt
  • Enkel & platsbesparande förvaring
50 kr 53 kr (1 042 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Haas Karamellglasyr

Haas Karamellglasyr, 250 g

  • Snabb torkning
  • Hög skärfasthet
  • Matt yta med en fin sötma
33 kr (132 kr / kg)

Leverans till 16. oktober