Bonbonmeister Kaiser Skogshonungsalvia, 90 g
Erfarenhet i överflöd
27 kr
(300 kr / kg, inkl. 6% moms.
-
-
Bonbonmeister Kaiser
Brust Caramellen
Med friskheten från ädla granar
27 kr(270 kr / kg) -
Bonbonmeister Kaiser
Bimentol Sockerfri
Ultimat friskhetskick
27 kr(360 kr / kg) -
Bonbonmeister Kaiser
Körsbär Aronia
Fruktträdgård att ta med
27 kr(300 kr / kg) -
Bonbonmeister Kaiser
Svart Fläder
Första val av alla äldre älvor
27 kr(300 kr / kg) -
Bonbonmeister Kaiser
Vild Havtorn
Godisnjutning för stora och små
27 kr(300 kr / kg) -
Bonbonmeister Kaiser
Hostdroppar Blandning
Klassisk triad
27 kr(270 kr / kg) -
-
Bonbonmeister Kaiser
Bimenthol Original
Uppfriskande som en bergsbäck
27 kr(318 kr / kg) -
-
Bonbonmeister Kaiser
Skogshonungsalvia
Erfarenhet i överflöd
27 kr(300 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Aromatisk salvianot
- Flytande fyllning
- Riktig skogshonung
Liknande produkter
Beskrivning
En klassiker med ett hjärta av honung! Godiset skämmer bort med kryddig honungssötma och aromatiska salviatoner - en påminnelse om sommarens fritidstider. Den 20 procent flytande fyllningen innehåller 100 procent äkta skogshonung och utlovar en speciell smakupplevelse. Godisarna är individuellt inslagna.
Det fina samspelet mellan hårt skal och mjuk fyllning representerar sann mästergodiskonst, uppskattad av finsmakare och finsmakare - makalöst bra, i mer än 50 år!
| Artikelnr.: | XFA-FRK-1645 |
|---|---|
| Innehåll: | 90 g |
| EAN: | 9000154016453 |
| Tillverkarnr.: | 1645 |
| Varumärken: | Bonbonmeister Kaiser |
| Typ av näring: | Kosher |
| Ursprung: | Österrike |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
Ingredienser
Zucker, Glukossirap, 20 % Waldhonig, Säuerungsmittel: Citronensäure, Vitamin C, Salbei-Extrakt, Salbeiöl, Zitronenöl, natürliches Aroma
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1578 / 377 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 94 g |
| varav socker | 76 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
| Vitamin C | 130 mg |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Friedrich Kaiser Zuckerl , Scheffelstraße 12, 6900, Bregenz , Österrike, www.kaiser-zuckerl.at |
|---|
Passar med
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Bonbonmeister Kaiser Skogshonungsalvia
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.700 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering