Bahlsen Akora Mjölkchoklad, 150 g

Pepparkaksnjutning med fruktig fyllning

50 kr

(333 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 150 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Mjuk konsistens
  • Fruktig & kryddig smak
  • Med äppel- & aprikosfyllning

Ofta köpt tillsammans med Manner Knappar Chokladdoppade, 180 g

Bahlsen Akora Mjölkchoklad, 150 g 50 kr (333 kr / kg)
Manner Knappar Chokladdoppade, 180 g 56 kr (311 kr / kg)
Totalpris: 106 kr
Beskrivning

Njut av den perfekta kombinationen av juliga kryddor och fruktig fräschör. Dessa saftiga pepparkakor överraskar med en fin fyllning av solmogna äpplen och söta aprikoser. Med ett överdrag av len mjölkchoklad bjuder de på en harmonisk smakupplevelse för mysiga stunder.

Artikelnr.: UNI-870114
Innehåll: 150 g
EAN: 4017100867118
Tillverkarnr.: 870114
Varumärken: Bahlsen
Typ av näring: Vegetarisk
Spår av: C - ägg
Råd om lagring: Förvaras svalt och torrt
Ingredienser

Zucker, Vetemjöl, Invertzuckersirup, 8,6 % Fruktkött av äpple, Kakaosmör, Kakaomassa, Skummjölkspulver, 3,4 % Massa av aprikos, Karamellzuckersirup, Backtriebmittel (Ammoniumkarbonater), Kaliumkarbonat, Natriumcarbonat, Molkenerzeugnis (Mjölk), Klarat smör, Stabilisator (Sorbit), Palmöl, laktos, Gewürz, Emulgator (lecitiner), Syrabildare (Citronensäure), Aromen (Mjölk), Geliermittel (pektiner), Helt äggpulver

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1637 / 391 kj / kcal
Fett 12 g
  varav mättade fettsyror 7,3 g
Kolhydrater 63 g
  varav socker 44 g
Kostfiber 3,8 g
Protein 5,9 g
Salt 0,1 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: BAHLSEN GmbH & Co. KG, Podbielskistraße 11, 30163, Hannover, Tyskland, info@bahlsen.com, www.thebahlsenfamily.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Bahlsen Akora Mjölkchoklad