Bahlsen - Söta Specialiteter för Små Njutningsstunder

Utvalda kak- och pepparkakskreationer från traditionell tillverkning

Filtrera och sortera

Priser Typ av näring
Filter

Bahlsen: 3 artiklar

Bahlsen Contessa Original

Bahlsen Contessa Original, 200 g

  • Vegetariskt recept
  • Knaprigt chokladöverdrag
  • Förfinad med kanel, kryddnejlika & apelsin
61 kr (305 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bahlsen Jupiter Mjölkchoklad

Bahlsen Jupiter Mjölkchoklad, 200 g

  • Saftiga pepparkakor
  • Len choklad
  • Harmoniskt söt smak
61 kr (305 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bahlsen Akora Mjölkchoklad

Bahlsen Akora Mjölkchoklad, 150 g

  • Mjuk konsistens
  • Fruktig & kryddig smak
  • Med äppel- & aprikosfyllning
50 kr (333 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Med över 130 års erfarenhet har Bahlsen satt sin prägel på tillverkningen av fina bakverk enligt tysk hantverkstradition. De utsökta kak- och pepparkaksvarianterna tillverkas enligt beprövade recept och med stor omsorg om detaljerna. Ett starkt ansvarstagande för ingredienserna kännetecknar det välkända företaget än i dag.