Zotter Schokoladen Aprikos Vanilj, Eko, 70 g

Fruktig ekologisk choklad med aprikos och fin vanilj

Ny!

55 kr

(786 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 70 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast torsdag klockan 23:59.

Egenskaper och fördelar

  • Mjölkchoklad
  • Med aprikosmarsipan
  • Med len vaniljmandelnougat

Ofta köpt tillsammans med Zotter Schokoladen Quadrature of the Circle 70%/30% Mjölkchoklad utan Tillsatt Socker Ekologisk, 70 g

Zotter Schokoladen Aprikos Vanilj, Eko, 70 g 55 kr (786 kr / kg)
Zotter Schokoladen Quadrature of the Circle 70%/30% Mjölkchoklad utan Tillsatt Socker Ekologisk, 70 g 48 kr (686 kr / kg)
Totalpris: 103 kr
Beskrivning

Med den handgjorda chokladen Aprikos Vanilj från Zotter väntar en härligt fruktig smakkombination. Den här fina ekologiska kreationen förenar mjölkchoklad som smälter i munnen med en fyllning av aprikosmarsipan och vaniljmandelnougat. Fin våffelkrokant och fruktiga aprikosbitar ger fyllningen det lilla extra.

Artikelnr.: ZSM-16672
Innehåll: 70 g
EAN: 09006403091097
Tillverkarnr.: 16672
Varumärken: Zotter Schokoladen
Kvalitetsstämpel: Ekologisk märkning från EU/icke-EU
Spår av: C - ägg, E - Jordnötter, H - Nötter, N - Sesamfrön
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Egenskaper: fri från alkohol
Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Zotter Schokolade GmbH, Bergl 56, 8333 , Riegersburg, Österrike, www.zotter.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Zotter Schokoladen Aprikos Vanilj, Eko