WIBERG Peppar färgad, 43 g
Starkt smaksatt kryddighet från kvarnen
39 kr
(907 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Pepparblandning & rosa bär
- Behagligt heta & aromatiska
- Keramisk kvarn av hög kvalitet
Beskrivning
Utan peppar har kocken inget att skratta åt! Med denna klassiskt färgade pepparblandning av svart-, vit- och grönpeppar samt rosa bär återvänder humorn - med en behaglig kryddighet och delikata träiga aromer. Perfekt för matlagning och dekoration.
Kvarnens malverk är tillverkat av högkvalitativ keramik och garanterar en stark malningskraft. Alla noggrant samordnade komponenter utvecklar sin fulla kryddkraft tack vare den finaste malningen. Dessutom: kvarnhuvudet är tillverkat av 100 procent återvunnen plast.
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1256 / 300 kj / kcal |
| Fett | 3,5 g |
| varav mättade fettsyror | 0,57 g |
| Kolhydrater | 52,9 g |
| varav socker | 45,4 g |
| Kostfiber | 9,7 g |
| Protein | 9,4 g |
| Salt | 0,05 g |
| Natrium | 0,02 g |
Ingredienser
Grön paprika, weißer Pfeffer, schwarzer Pfeffer, rosa Beeren
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | FRUTAROM Savory Solutions Austria GmbH, A.-Schemel-Str. 9, 5020, Salzburg, Österrike |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för WIBERG Peppar färgad
| 5 stjärnor | | 0 | (0%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 1 | (100%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
- Inga recensioner tillgängliga
Populära kategorier:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering