WIBERG Bakpulver av Vinsten, 420 g
För en fluffig, lätt tårta
58 kr
(138 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- För bakning
- För alla bakverk
- Utan fosfat
Beskrivning
Weinstein är ett naturligt bakhjälpmedel som gör kakor fluffiga och lätta. Fosfatfri och lämplig för alla bakverk.
Ingredienser
Backtriebmittel (Vinsyra, Natriumkarbonat (E500), Stärkelse)
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 858 / 205 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 18 g |
| varav socker | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 32,5 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | WIBERG NovaTaste, Adolf.Schemel-Str. 9, 5020, Salzburg, Österrike, www.wiberg.eu/de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för WIBERG Bakpulver av Vinsten
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering