Viani TARTUFATA - Pestato di funghi misti e tartufo, 170 g
Från tryffel och svamp
212 kr
(1 247 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Jordig smak
- Raffinerad med olivolja
- Passar bra till pasta och såser
Beskrivning
En medelhavspestato gjord på färska svampar, porcini och svart sommartryffel. Den jordnära svampsmaken och olivoljan harmonierar mycket bra med pasta, steksåser och omelett
Ingredienser
68 % Svampar (Svampar, Slidskivlingar, Ostronsvamp, Svampar av arten Porcini, Smörsopp, Shiitake), 23 % Olivenöl nativ extra, 5 % Svart tryffel, Zwiebel, vitlök, Arom av tryffel, Salt, Mjölksyra (E207)[1]
- Säureregulator
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1080 / 258 kj / kcal |
| Fett | 20 g |
| varav mättade fettsyror | 0,6 g |
| Kolhydrater | 15 g |
| varav socker | 1 g |
| Protein | 3,9 g |
| Salt | 1,9 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Antonio Viani Importe GmbH, August-Spindler-Straße 12, 37079 , Göttingen, Italien, info@viani.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Viani TARTUFATA - Pestato di funghi misti e tartufo
3,5 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 1 | (50%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 1 | (50%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
2 recensioner
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering