SteirerReis Fuchs Riskakor med Choklad i Burk, Helmjölk (120 g)
Perfekt som ett utsökt mellanmål mellan måltiderna
75 kr
(625 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Överdragen med fin choklad
- Krispig & utsökt
- Tillverkad i Österrike
Beskrivning
| Artikelnr.: | FUCH-2420 |
|---|---|
| Innehåll: | 120 g |
| EAN: | 9120095831516 |
| Tillverkarnr.: | 2420 |
| Varumärken: | SteirerReis Fuchs |
| Ursprung: | Österrike |
| Spår av: | A - gluten, G - Mjölk, H - Nötter |
| Råd om lagring: | Håll tätt stängd, Förvaras på en torr plats |
Ingredienser
57 % Mjölkchoklad (Zucker, Kakaosmör, Mjölkpulver, Kakaomassa, Emulgator (Lecithin, Vanilleextrakt)), 43 % Ris
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2248 / 537 kj / kcal |
| Fett | 31 g |
| varav mättade fettsyror | 19 g |
| Kolhydrater | 54 g |
| varav socker | 34 g |
| Protein | 8,1 g |
| Salt | 0,15 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Fuchs-VISID KG, Pölten 5, 8493, Klöch, Österrike, www.steirischerreist.at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för SteirerReis Fuchs Riskakor med Choklad i Burk
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering