STAUD‘S Lime - Fruktpålägg, 250 g
Exotiska smaker till frukost & co.
72 kr
(288 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Limey-citrus, uppfriskande och söt
- Perfekt för engelsk frukost med mera
- Praktisk skruvkapsyl
Beskrivning
Ren lime - uppfriskande doft och oförfalskad smak förflyttar dig till exotiskt doftande fruktträdgårdar! Den finaste njutningen som för nästa resa lite närmare. Begränsad upplaga. Praktisk burk med skruvlock, 250 gram.
Ingredienser
Zucker, 45 % Frukt (Lime, Koncentrat av limejuice), Pektin[1]
- Geliermittel
Tillverkad med 40 g frukt per 100 g.
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 996 / 238 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 57 g |
| varav socker | 57 g |
| Protein | <0,5 g |
| Salt | 0 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | STAUD‘S GMBH, Hubergasse 3, 1160, Wien, Österrike, www.stauds.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för STAUD‘S Lime - Fruktpålägg
1 kundrecension i alla språk
| 5 stjärnor | | 3 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
3 recensioner
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering