STAUD‘S Fruktkräm med Tropiska Frukter, 250 g
Semesterkänsla för frukostbordet
58 kr
(232 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- 70% frukt
- Härligt tropiska frukter
- Ananas, mango och mycket mer
Beskrivning
Vad sägs om lite semesterstämning vid frukostbordet? Tropic fruktpålägg från Staud's smakar underbart tropiskt och exotiskt. Med 70 % fruktinnehåll, bestående av ananas, persika, mango, banan och passionsfrukt.
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 729 / 174 kj / kcal |
| Fett | 0 g |
| varav mättade fettsyror | 0 g |
| Kolhydrater | 41 g |
| varav socker | 41 g |
| Protein | <0,5 g |
| Salt | 0 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | STAUD‘S GMBH, Hubergasse 3, 1160, Wien, Österrike, www.stauds.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för STAUD‘S Fruktkräm med Tropiska Frukter
1 kundrecension i alla språk
5,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering